W czwartym odcinku Must Be The Music. Tylko Muzyka pojawiła się między innymi Anna Cyzion, którą Kora nazwała najlepszą wokalistką tej edycji. Ponadto na scenie pojawili się tacy wokaliści jak: Sendi i Jonek, Rafał Glimasiński, Łukasz Samburski, January Porębski i Kacper Kobus, Klaudia Tumulec, Grzegorz Buchta, Patrycja Iwańska, Michał Matuszewski, Paweł Gryc i Joryj Kłoc.

Zobacz więcej: Must Be The Music 2016: Relacja z 2 odcinka

Ponadto w odcinku wystąpiły takie zespoły jak: Chilla Quartet, Hanza, Sexy Suicide, With All My Soul oraz Ostrov.

Nie mieliście czasu obejrzeć odcinka? Nic straconego! Z nami obejrzysz wszystkich wykonawców oraz przeczytasz najlepsze komentarze jurorów.

Zaczynamy.

Pierwszy na scenie wystąpił Michał Matuszewski, który wykonał utwór Człowieczy los z repertuaru Anny German. Jego wystąpienie zaszokowało jurorów, ponieważ nikt nie spodziewał się takiego głosu. Wykonanie tak im się bardzo spodobało, że artysta otrzymał 4xTAK.

Kora powiedziała:

Ja go kocham. No i na to się czeka! (…) Michale, Pan jest fenomenalny!

Adam Sztaba powiedział, że:

Podczas słuchania tego kawałka miałem ochotę wbić się we frak i wręczyć Panu różę!

Michał Matuszewski w utworze "Człowieczy los" z repertuaru A. German. Michał mieszka w Krakowie z koleżanką z liceum. Wychował się w Myczkowie – wieś w woj. podkarpackim, Bieszczady. Jest studentem pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim i edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej w Sanoku.Prowadzi zespół kultywujący muzykę z tego regionu. Grać uczył się w szkole muzycznej w Sanoku na akordeonie oraz fortepianie.

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Michał Matuszewski

Zobacz więcej: Must be The Music 11: Posłuchaj uczestników 3 odcinka!

Pierwszym zespołem, który wystąpił w odcinku był Sexy Suicide. Przez chwilę można było poczuć się jak w latach 80-tych. W programie zaprezentowali utwór Shame Of Device. Internauci zauważyli, że wokalistka bardzo przypomina… Korę z jej lat młodości.

Muzycy bardzo przypadli do gustu jurorom, którzy zagłosowali za przepuszczeniem ich do następnego etapu.

Tymon Tymański powiedział, że:

To jest inne od tego, co tutaj się dzieje!

Sexy Suicide grają od 2 lat, zagrali razem 12 koncertów. Skład zmienił się w 2014 roku, odszedł od nich klawiszowiec. Wtedy zmieniła się nazwa zespołu z Neon Romance na Sexy Suicide. Specjalnie dla widzów #MBTM11 wykonają utwór "Shame Of Device".Jak Wam się podoba?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Sexy Suicide

Następnym zespołem był With All My Soul, który został skompletowany na występ w programie raptem trzy dni przed nagraniem. Muzycy grają czasem ze sobą przy okazji eventów i imprez.

Niestety, jak zauważyli internauci, było słychać w utworze, że nie są jeszcze zgrani ze sobą. Choć nie można odmówić im było talentu. Zaśpiewali utwór I Still Haven’t Found What I’m Looking For z repertuaru zespołu U2. Jurorom występ jednak bardzo przypadł do gustu.

Jedynie Tymon był na „NIE”.

Muzyk powiedział, że:

Trochę efekciarskie jest to dla mnie! Stać was na więcej!

Panie i Panowie na naszej scenie With All My Soul.Zespół został skompletowany na potrzeby programu, zbierają się przy okazji różnych koncertów i eventów. Wykonają utwór "I Still Haven't Found What I'm Looking For" z repertuaru zespołu U2.

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

With All My Soul

Zobacz więcej: JAKIE FRYZURY NOSI KORA?

Następną wokalistką była 17-letnia Klaudia Tumulec, która już drugi raz próbowała swoich sił w programie. Młoda piosenkarka zaśpiewała utwór Miód z repertuaru Natalii Przybysz. Jak jej poszło tym razem? Tymon i Ela Zapendowska byli na „TAK”, jednak Kora stwierdziła, że:

Dla mnie to jeszcze jest takie szorstkie. Jeszcze jesteś za młoda na taką piosenkę – to jest trudny utwór.

Klaudia Tumulec. Mieszka w Suchedniowie. Uczy się w drugiej klasie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach oraz w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach (pierwszy stopień na fagocie). Nam zaprezentuje utwór "Miód" z repertuaru N.

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Klaudia Tumulec

Kolejnym zespołem jaki wystąpił na scenie, był białoruski Ostrov, który zagrał mocne połączenie folka, punka, metalu i rocka. Czy taka kombinacja spodobała się jurorom? Okazuje się, że jak najbardziej tak!

Tymon powiedział, że:

To jest to, czego zazdroszczę! Macie dziką naturę, macie taki szwung – to promieniuje z was!

Wszyscy jurorzy byli na „TAK”!

Na naszej scenie zespół Ostrov wykonują utwór "Stara baba" białoruski utwór ludowy .Zespół istnieje od roku 2014. Grają w języku polskim i białoruskim z uwagi na miejsce urodzenia i dbałość o tradycję. Muzyka to hard- rock z domieszką metalu i punka. Głównym założeniem Ostrova jest dawanie radości podczas koncertów, ocierając się o szorstkie przestrzenie zagubionych w transie codzienności dusz. Zawsze gotowi! Zawsze Ostro- v.Chcielibyście więcej?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Ostrov

Kolejną wokalistką, która wystąpiła na scenie była Patrycja Iwańska. Piosenkarka zaśpiewała piosenkę Young And Beautiful, należącą do repertuaru Lany Del Rey w oryginalnej aranżacji. Niestety jej wystąpienie w ogóle nie spodobało się jurorom, którzy zdecydowanie stwierdzili, że nie chcą jej w następnym etapie.

Tymon stwierdził brutalnie, że:

Nie wiązałbym twojej przyszłości ze śpiewaniem – krótko!

Patrycja Iwańska studiuje psychologię – specjalność kliniczno-sądowa na III roku w Krakowie. Pracuje, jako trener personalny oraz specjalista d.s. odżywiania. Pasjonuje się tańcem, śpiewem i zdrowym stylem życia. Nam zaprezentuje się od strony wokalnej i wykona utwór "Young And Beautiful" z repertuaru Lany Del Rey

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Patrycja Iwańska

Następnymi muzykami, którzy wystąpili w odcinku, był duet gitarowy Januarego Porębskiego i Kacpra Kobusa. Ich wykonanie Town Hall Shuffle z repertuaru T. i P. Emmanuela, było jednym słowem fenomenalne. Ela Zapendowska powiedziała, że:

Kawał pracy włożonej! Tu to jest taka ilość pracy. Podziwiam to absolutnie!

Kora wtórowała mówiąc, że:

Jestem w szoku!

Decyzja jury była łatwa do przewidzenia. 4xTAK!

January Porębski i Kacper Kobus w utworze "Town Hall Shuffle" z repertuaru T. i P. Emmanuel. January Porębski ukończył szkołę muzyczną I stopnia w Chojnicach z wyróżnieniem. Jest laureatem wielu konkursów gitarowych. Obecnie uczeń drugiej klasy Technikum nr. II w Chojnicach o profilu logistyk. Kacper Kobus jest uczniem Januarego. Razem ćwiczą i dopracowują swoją grę gitarową. Kacper jest uczniem drugiej klasy Technikum nr I w Chojnicach (elektryk).Jak Wam się podoba ten duet?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

January Porębski i Kacper Kobus

Następnym wokalistą, który wystąpił w programie był Grzegorz Buchta, który zaśpiewał Wiem, że nie wrócisz z repertuaru Czesława Niemena. Czuć było, że zaśpiewał tę pieśń wprost z serca. Panie od razu były na „TAK”, a Tymon po chwili zawahania zmienił zdanie. Jedynie Adam pozostał na „NIE”.

Ela powiedziała:

Ja Panu wierzę, pan jest prawdziwy!

Grzegorz Buchta, "Wiem, że nie wrócisz" z repertuaru C. Niemena. Grzegorz mieszka w Bażanowicach. Przez 15 lat śpiewał, jako bas w chórze kościelnym. Był hodowcą gołębi pocztowych. Muzyki uczył się w młodości na ognisku muzycznym – akordeon, śpiew.

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Grzegorz Buchta

Następnymi artystami, którzy pojawili się w teatrze byli chłopaki z zespołu Hamza. Zagrali razem ze sobą ponad 50 koncertów! W odcinku zagrali utwór (You Shot The) Girl z ich debiutanckiej płyty Bądź, co bądź, pochopne wnioski. Ich występ bardzo poróżnił jurorów. Wszystko przez Korę, która stwierdziła, że:

Wszystko się zgadza, ale po co i na co? Śpiewajcie po polsku! Jeśli chcesz się wyróżnić tu – śpiewajcie po polsku. To był prostacki utwór!

Na te słowa oburzył się Adam Sztaba, który stwierdził, że:

Ale jaki prostacki utwór? To był bardzo dobrze nagrany utwór! Także nie używajmy nieadekwatnych słów!!

Wszyscy, oprócz Kory, byli na „TAK”!

Zespół Hanza to Marcin, Tomek, Bartek, Piotrek, grają rrrrrocka! Grają razem od 3 lat i zagrali wspólnie ponad 50 koncertów. Nagrali płytę: „Bądź, co bądź, pochopne wnioski", nam zaprezentują utwór "(You Shot The) Girl!".

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Hanza

Jurorów bardzo zirytował duet SENDI I JONEK, czyli Sandra i Michał. To młode małżeństwo zaśpiewało utwór Tam, tam z repertuaru Moniki Lewczuk. Internauci stwierdzili, że Sandra potrafi śpiewać, ale przerywniki Michała były bardzo denerwujące.

Kora powiedziała, że:

To jest dosyć denerwujące, że ludzie z takimi pomysłami przychodzą do tego programu.

Wtórował jej Adam, który powiedział:

My nie jesteśmy tutaj po to, żeby zaniżać poziom. Ale niestety w Polsce znajdzie się publika, która doceni taką muzykę.

Werdykt? Cztery razy „NIE”.

Na naszej scenie SENDI I JONEK wykonują utwór "TAM TAM" z repertuaru M. Lewczuk.Sandra i Michał mieszkają w Krośnie. Poznali się na kółku muzycznym, gdzie zaczęła się również ich wspólna przygoda z muzyką. Sandra uwielbia rysować, śpiewać i gotować. Oboje lubią pracę w gospodarstwie. Czy zgadzacie się z werdyktem?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

SENDI I JONEK

Następną wokalistką, która wystąpiła na scenie, była długo wyczekiwana Anna Cyzon (Cyzon). Wokalistka brała udział w preselekcjach do Eurowizji w 2010 roku, ponadto brała również udział w kanadyjskim Idolu. O tej pani zdecydowanie jeszcze usłyszymy! Na scenie, wraz z zespołem, zaśpiewała utwór Shockwave.

Jej występ bardzo spodobał się jury. Kora nie skąpiła pod adresem wokalistki ciepłych słów, mówiąc że:

Dla mnie najlepsza jesteś w tej edycji! Brawo!

Anna Cyzon ”Cyzon” to pseudonim artystyczny Anny. W latach 90. Wyjechała do Toronto. Ma wykształcenie kryminologiczne, jednak nigdy nie pracowała w zawodzie. Brała udział w preselekcjach do konkursu Eurowizji w 2010 roku, Brała udział w kanadyjskiej edycji programu Idol. Specjalnie dla widzów #MBTM11 wokalistka wraz ze swoim zespołem wykona "Shockwave".Co sądzicie o tym występie?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Anna Cyzon

Kolejnym wokalistą, który wystąpił w odcinku, był Łukasz Samburski. Piosenkarz zaśpiewał utwór Comme d’habitude z repertuaru Claude François. Jego wykonanie nie spodobało się jedynie Adamowi, który stwierdził, że:

Bardzo poszatkowałeś tę piosenkę. Dla mnie to było nie muzyczne.

Reszta jurorów jednak była zdecydowanie na „TAK”.

Łukasz Samburski, "Comme d'habitude" z repertuaru C. François .Łukasz mieszka w Sosnowcu. Pracuje dorywczo, najczęściej, jako muzyk. „Moje życie wypełnia pasja do muzyki. Gdy jestem na scenie, z mikrofonem w dłoni, a publika prosi o "bis" – wiem, po co żyję.”

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Łukasz Samburski

Zaskoczeniem w odcinku na pewno był kwartet smyczkowy Chilla Quartet. Dziewczyny zagrały medley utworów Livin’ On A Prayer Bon Jovi i Smooth Criminal Michaela Jacksona.

To trzeba zobaczyć. A werdykt? Oczywiście cztery razy „TAK”!

Kora powiedziała, że:

To musi być ekstrawaganckie! I ty masz bardzo ciekawy wokal! Zróbcie coś na miarę Lady Gagi!

Chilla Quartet : medley "Livin' On A Prayer" Bon Jovi / "Smooth Criminal" M. JacksonGrają razem od 5 lat. Zagrały wiele różnorodnych imprez, koncerty też się zdarzały. Liczą, że po udziale w #MBTM11 będą grać tylko koncerty z własnym materiałem muzycznym.Poszlibyście na ich koncert?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Chilla Quartet

Rafał Glimasiński, który następny wystąpił w odcinku, bardzo spodobał się jurorom. Wszyscy byli na „TAK”. Jego wykonanie Hollywood Tonight z repertuaru Michaela Jacksona przypadło do gustu Tymonowi, który stwierdził, że:

Głos masz bardzo fajny. Gdyby można popracować z tym głosem Justina Timberlake’a to by było super.

Rafał Glimasiński mieszka w Radomiu. Uwielbia język angielski, lubi jeździć na deskorolce i grać w kosza. Na co dzień pracuje od 8 do 16, a wieczorami przygotowuje się do matury, śpiewa i udziela się aktorsko w Radomskim Domu Kultury. Rafał wykonuje utwór "Hollywood Tonight" z repertuaru M. Jacksona.

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Rafał Glimasiński

Następnym na scenie był Paweł Gryc, który zaśpiewał utwór Wznieś serce autorstwa Ryszarda Rynkowskiego. Jego występ bardzo spodobał się publiczności, ale czy jurorzy byli równie łaskawi? Od razu na „TAK” zagłosowała Ela, natomiast po chwili zastanowienia początkową negatywną ocenę, zmienił Adam Sztaba. Niestety Kora była bezlitosna twierdząc, że:

Czy my naprawdę potrzebujemy więcej takich muzyków, czy elektryków? Niech Pan mi szczerze powie?

Paweł Gryc Pracuje, jako magazynier. Wykształcenie ma zawodowe (elektryk), ale nie pracuje w tym zawodzie. Dziadek kupił mu mikrofon z głośnikami i powiedział: możesz sobie dorobić prowadząc karaoke i tak też zaczęła się przygoda z muzyką. Specjalnie dla #MBTM11 wykona utwór "Wznieś serce" z repertuaru R. Rynkowskiego.

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Paweł Gryc

Ukraiński zespół Joryj Kłoc zaśpiewał ludowy utwór Werbowaja doszczeczka. Kapela bardzo spodobała się publiczności oraz jurorom, ponieważ jednogłośnie zadecydowali o przepuszczeniu ich do następnego etapu. Kora powiedziała, że:

Macie moc! Jesteście bardzo kochani!

Joryj Kłoc to zespól składający się z Gordij Staruch — gitara, śpiew, Anton Łubij — buchało (huculski tradycyjny bęben), śpiew, Oleś Kowal — lira korboewa, śpiew, Iwan Żogło — kontragęśle (huculska nazwa altówki), śpiew, a zaprezentują Nam "Werbowaja doszczeczka" ukraiński utwór ludowy.

Opublikowany przez Tylko muzyka na 27 marca 2016

Joryj Kłoc

To już koniec odcinka! Czy macie swojego faworyta?

Must be The Music 2016: Zobacz wykonawców z 4 odcinka

Adam Sztaba

Must be The Music 2016: Zobacz wykonawców z 4 odcinka

Elżbieta Zapendowska

Must be The Music 2016: Zobacz wykonawców z 4 odcinka

Kora

Must be The Music 2016: Zobacz wykonawców z 4 odcinka

Tymon Tymański