W wywiadzie dla Vivy! Doda i jej mama opowiadają o zmaganiu się z chorobą nowotworową, na którą zapadła Wanda Rabczewska. Mama piosenkarki wspomina, że jak tylko jej córka dowiedziała się o chorobie, przyjechała do domu i błyskawicznie zajęła się organizowaniem leczenia.

Dorota przyjechała i natychmiast wzięła sprawy w swoje ręce. Na drugi dzień zabrała mnie do lekarza do Warszawy, profesora, który mnie potem operował. Właściwie zdałam się głównie na nią, bo mąż kompletnie się pogubił.

Doda wspomina, że po pierwszych łzach nastąpiła mobilizacja:

Bo ja w ekstremalnych sytuacjach bardzo się mobilizuję – podkreśla.

Piosenkarka wraca do czasu, gdy wspierała chorego Nergala:

Pamiętam zresztą, że to samo przeszłam przy Nergalu, kiedy dowiedziałam się, że ma białaczkę. Łatwiej mi więc było wszystko zorganizować, zwłaszcza, że poznałam środowisko lekarzy i dostałam nawet nagrodę od minister zdrowia. Kiedy Nergal chorował, nakręcałam go pozytywnie, mówiłam mu: „Nawet przez chwilę nie myśl o śmierci, bo te myśli cię zjedzą” – mówi.

Ani Doda, ani jej mama nie zdradzają, na jaki nowotwór chorowała Wanda Rabczewska.

Nie pytaj. Ani gdzie mamę operowano. Nikomu tego nie powiemy, to mamy osobista sprawa.

Rabczewska po raz kolejny wypomina ekipie programu Na językach, że wywołując u matki stres, przyczyniła się do rozwoju raka:

Mamę totalnie rozłożył na łopatki program Na językach. Żyła w wielkim napięciu, odkąd zaczęły się reportaże o jej małżeństwie. Miało to zaszkodzić mnie, a dotknęło niewinnych ludzi.

Na co chorowała mama Dody?

Na co chorowała mama Dody?

Na co chorowała mama Dody?