Natalia Nykiel to nowy kolory ptak na polskiej scenie muzycznej. Wyjątkowo zaskakuje nie tylko wizerunkiem, ale też muzyką. Zasłynęła dzięki edycji programu The Voice of Poland w 2013 roku i od tego czasu tworzy największe radiowej przeboje.

Co studiowała Natalia Nykiel?

Nykiel w tym POBIŁA Margaret! Chodziło o pieniądze

25-letnia wokalistka okazuje się, że nie tylko skupia się na muzyce. Zadbała też o wykształcenie – trzy lata temu obroniła pracę inżynierską na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na SGGW i na tym nie poprzestaje. W 2019 podjęła studia w Portugalii. Natalia Nykiel pochwaliła się swoimi osiągnięciami i zdjęciami z czasów studenckich na Instagramie.

Bardzo lubię życie studenta i uskuteczniam je już od 6 lat.  Jak wiecie, skończyłam Inżynierię Środowiska, a teraz studiuję Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej. Na redbull.pl/muzyka właśnie ukazał się wywiad ze mną, w którym opowiadam trochę o trudach i korzyściach z nauki. Studenci, uczniowie, przesyłam Wam ogromną miłości i wsparcie w tym ciekawym czasie zdalnych zajęć – napisała Natalia Nykiel

W rozmowie z marką „Redbull” piosenkarka tłumaczy, że spokojnie znajduje czas na naukę i muzykę – jest z tych osób, które nie lubią się nudzić i jak mają za dużo wolnego czasu, to czują, że im życie przelatuje przez palce.

Mimo studiów mam naprawdę bardzo dużo czasu na muzykę. Ile można mieć koncertów w tygodniu? Koncerty gram w trybie tras, nawet jeśli w sezonie gram ich kilkadziesiąt, to jest to tylko jakiś okres w skali roku – tłumaczy.

Natalia Nykiel w nowym JOY o swoim guilty pleasure

Nykiel zdała inżynierię środowiska, co ma mało wspólnego z branżą muzyczną, dlatego nie ukrywa, że nigdy nie będzie pracować w zawodzie. Przyznaje, że nawet już teraz, trzy lata po obronie inżynierki wypadło bardzo dużo podstawowych rzeczy z głowy.

Natomiast cieszę się, że to zrobiłam, bo zawsze dobrze czułam się z matematyką, na studiach zrozumiałam też fizykę! Mam taką dziwną zajawkę, że kręcą mnie fabryki, industrialne przestrzenie, budowle wodne typu zapory itp. – mówi Nykiel

Natalia Nykiel, SK. Fot. Kurnikowski/AKPA

Natalia Nykiel, SK. Fot. Kurnikowski/AKPA

Natalia Nykiel. Fot. Baranowski/AKPA

Natalia Nykiel. Fot. Baranowski/AKPA