Nauczyciele z II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie napisali list otwarty do Agaty Dudy. Wyrażają w nim swój żal i rozgoryczenie postawą pierwszej damy.

Agata Duda – pierwsza dama wobec strajku nauczycieli

Od poniedziałku większość nauczycieli w Polsce bierze udział w strajku. Pod znakiem zapytania stały egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów. Wokół tematu narasta mnóstwo komentarzy. Wielu nauczycieli jest sfrustrowanych tym, co dzieje się w szkolnictwie.

Andrzej Duda zdradził, co z żoną, Agatą Dudą, robią wieczorami

Agata Kornhauser – Duda, żona prezydenta Andrzeja Dudy, zanim zamieszkała w Pałacu Prezydenckim, była nauczycielką języka niemieckiego. Nauczyciele, którzy kilka lat temu współpracowali z nią w szkole, oczekiwali, że Duda zabierze głos w dyskusji na temat szkolnictwa i systemu wynagrodzeń nauczycieli. Jednak Agata Duda milczy.

Z tego powodu pracownicy byłej szkoły, w której pracowała pierwsza dama, napisali do niej list otwarty.

Zwracamy się do Ciebie, pragnąc wyrazić nasz żal, rozczarowanie i narastający gniew – piszą nauczyciele.

Dalej podkreślają, że są zawiedzeni postawą pierwszej damy:

Przez długi czas mogłaś liczyć na nasze wsparcie. Cieszyliśmy się Twoim sukcesem, a nawet byliśmy dumni, że mogliśmy z Tobą pracować. Tym większe jest nasze rozgoryczenie Twoim brakiem solidaryzmu ze środowiskiem nauczycielskim, z którego się wywodzisz i do którego tak często deklarujesz swoje przywiązanie – piszą nauczyciele z LO w Krakowie.

Agata Duda zmieniła fryzurę i wygląda pełniej na twarzy (ZDJĘCIA)

Następnie byli współpracownicy Dudy dodają, że zachowanie ich byłej koleżanki wywołuje u nich poczucie wstydu:

Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji – piszą nauczyciele.

W końcu pytają Agatę Dudę wprost:

Czy naprawdę nie czujesz potrzeby zabrania głosu w naszej obronie i przeciwstawienia się medialnej fali nienawiści uderzającej w godność zawodu nauczyciela?

Na końcu listu nauczyciele piszą ostro:

W obecnej sytuacji nazwa ‚Szkoła Prezydencka’, która wyróżniała nas spośród innych placówek, przestała już być powodem do chluby.

Agata Duda nie założyła garsonki-internauci zaskoczeni (ZDJĘCIA)

W przeszłości Agata Duda była krytykowana za milczenie w kontrowersyjncyh tematach, które rozgrzewały opinię publiczną (m. in. podczas dyskusji na temat aborcji).

Cały list nauczycieli do Agaty Dudy znajdziecie tutaj

Agata Duda
Agata Duda
Agata Duda
Agata Duda
Agata Duda