Nikt nie ma wątpliwości, że Michael Jackson był wybitnym artystą i muzykiem. Jego twórczość inspirowała i nadal inspiruje wielu twórców. Oprócz świetnej muzyki Michael serwował nam niesamowite show na scenie, co powoduje, że nadal nie brakuje osób które pragną odzwierciedlić jego „księżycowy chód” znany z piosenki Smooth Criminal.

Anna Mucha obraziła Playboya i Justynę Żyłę! Playboy ODPOWIADA!

Michael Jackson przechyla się tam pod kątem 45 stopni, później prostuje się, cały czas trzyma jednak stopy płasko na ziemi. Jest to niewiarygodne a zarazem wydaje się niemożliwe do wykonania!

Na ten temat wypowiedzieli się naukowcy:


Fizycznie to nie jest możliwe. On oszukiwał grawitację

– mówi w rozmowie z CNN neurochirurg Nishant Yagnick

Jak zareagowałby Michael Jackson na romans Paris z Carą? Odpowiedź ZASKAKUJE!


Możemy pochylić się maksymalnie 25-30 stopni. Potem upadniemy na twarz

– dodaje dr Manjul Tripathi

Jak się okazuje badania opublikowane w artykule W jaki sposób Michael Jackson rzucił wyzwanie naszemu rozumieniu biomechaniki kręgosłupa? wskazują na to, że rzeczywiście Michael nie był w stanie wykonać tego ruchu. Nie pozwala na to fizjonomia człowieka i grawitacja.

Jak więc tego dokonał?

Buty. 26 października 1993 roku stworzone zostały specjalne buty, posiadające w obcasach specjalne zaczepy. To one pomagały tancerzowi zachować równowagę.


Normalni ludzie, nawet z butami, prawdopodobnie nie mogliby tego zrobić. Potrzeba dużej ilości ćwiczeń, aby rozwinąć odpowiednie mięśnie tułowia i brzucha, aby uzyskać taką siłę, by tego dokonać

– mówi naukowiec.

Tajemniczy sekret rozwiązany!