Adam Nergal Darski, lider metalowego zespołu Behemoth wielokrotnie był krytykowany przez przedstawicieli kościoła katolickiego. Kiedy został jurorem programu The Voice of Poland, gromy posypały się także na telewizję publiczną. Ks. Adam Boniecki, były redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego był jednak w tej grupie duchownych, którzy nie pochwalali publicznego linczu muzyka.

– Jeśli uczymy o miłości nieprzyjaciół, to chyba w konsekwencji musimy z szacunkiem traktować prawdziwych niewierzących i prawdziwych nieprzyjaciół, dopuszczając ich do głosu. Po pierwsze dlatego, że, jak mi się wydaje, tego uczy Ewangelia. Po drugie, bo być może czasem mają rację – wyjaśniał wtedy Boniecki.

Najwyraźniej Nergal nie zapomniał słów księdza. Wczoraj na swoim profilu facebookowym opublikował zdjęcie z ks. Adamem Bonieckim i taki wpis:

– W drodze na Targi Książki do Krakowa spotkałem…ks. Bonieckiego! Jak się okazało, cel naszej podróży jest ten sam. Sprezentowałem mu „Spowiedź heretyka” i uścisnąłem rękę… zaskoczył mnie prosząc o dedykację. Ks. Adam Boniecki stanął w mojej obronie w niejednej debacie publicznej, narażając się tym samym hierarchom kościelnym. Szacunek i sympatia ponad podziałami? Jestem na TAK.

Nie taki diabeł straszny…

Nergal chwali się zdjęciem z ks. Bonieckim