Adam „Nergal” Darski (39 l.) wielokrotnie obrażał chrześcijan, przez co musiał zmierzyć się zarówno z krytyką, jak i sprawami sądowymi.

Zobacz też: Nergal obraził Chrześcijan na święta?! Udostępnił na Instagramie… (FOTO)

Tym razem ponownie obraził wiernych, kiedy podczas Bożego Narodzenia zamieścił na swoim Instagramie bardzo kontrowersyjną fotografię.

Na zdjęciu był widoczny Jezus Chrystus przytwierdzony do… penisów.

Sam piosenkarz zapytał „fanów”:

Świętowaliście już?

To wyraźnie zezłościło Ryszarda Nowaka, szefa Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. W przesłanej informacji prasowej napisał:

Artykuł 196 kodeksu karnego mówi, że „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

I dalej:

Dlatego w dniu dzisiejszym, drogą mailową, złożyłem doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w sprawie znieważenia Jezusa Chrystusa przez Nergala.

Nergal już wcześniej miał zatarg z Nowakiem, kiedy to rozdarł na scenie Biblię krzycząc do „fanów”, aby „żarli to g***o”.

Tymczasem fotografia, która zbulwersowała szereg Internautów przedstawia rzeźbę szwajcarskiego „artysty” Thomasa Gabriela Fishera pod tytułem Antecedent death, Phallus I.

Zobacz też: NERGAL DOSTAŁ DUŻE WSPARCIE OD… KATOLIKÓW?(FOTO)

Czy myślicie, że tym razem Darski rzeczywiście przesadził?

Are you celebrating already?😇 @tomgabrielfisher

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Nergal Darski (@nergal69)

Nergal ponownie stanie przed sądem!

Nergal ponownie stanie przed sądem!

Nergal ponownie stanie przed sądem!