W Dniu Kobiet Nergal zamieścił na swoim Facebooku film, na którym wymachuje gumowym penisem z przymocowanym do niego Chrystusem. „Instalacja” czy też „rzeźba” wywołała spore poruszenie w sieci. Pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy, a poseł PiS, Dominik Tarczyński, napisał:

Pomogłem Decapitated wyjść z więzienia bo byli niewinni. Pomogę nergalowi pójść do więzienia bo jest żałosnym zerem które łamie prawo. Nie chodzi o poglądy polityczne, wyznanie czy różne wrażliwości. Chodzi o przekroczoną granicę. Jutro składam zawiadomienie do prokuratury.

Doda komentuje dla Kozaczka prowokację Nergala z penisem i krzyżem

Nergal, który najpierw wyjaśniał, że nikogo swoim filmem nie obraził, bo pokazał w nim tylko połączone ze sobą dwa symbole miłości, w końcu usunął nagranie, choć, jak się okazało, Facebook nie uznał wideo za naruszające zasady społeczności FB, o czym przekonał się jeden z dziennikarzy Faktu próbujący zablokować nagranie. Od administracji FB dostał odpowiedź, iż wideo nie narusza standardów społeczności, a jeżeli komuś się nie podoba, może po prostu przestać obserwować profil Darskiego.

Film jednak zniknął, a Darski… przeprasza teraz osoby, które poczuły się urażone jego postem. Jednocześnie podkreśla, by ci, którym nie podobają się treści publikowane przez niego, nie odwiedzali jego profilu:

W czwartek zamieściłem w mediach społecznościowych film z życzeniami z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na filmie – oprócz mojej twarzy – widoczny był także jeden z artefaktów z mojej prywatnej kolekcji, instalacja autorstwa uznanego na całym świecie muzyka i artysty Thomasa Gabriela Fischera, która – jak widzę – wzbudziła spore kontrowersje. Cóż, część osób śledzących moje profile zrozumiała intencje, którymi się kierowałem, część nie do końca. Dlatego pragnę zaznaczyć, że jedynym moim zamiarem było rozbawienie żeńskiej części mojej publiczności. Trudno mi pojąć, że film ten mógł zostać odebrany inaczej, niż jako zwykły żart.

Jeżeli jednak ktoś poczuł się nim urażony, to zadziało się tak wbrew moim intencjom. Takie osoby przepraszam – nie miałem zamiaru sprawić im przykrości.

Nergal przez żart z penisem będzie miał problemy z prokuraturą?

Jednocześnie zaznaczam, że na swoich profilach w mediach społecznościowych często wyrażam poglądy czy opinie, które nie muszą korespondować z poglądami, opiniami, poczuciem humoru i wrażliwością osób o poglądach konserwatywnych. Uprzejmie proszę więc takie osoby o świadome korzystanie z treści, które zamieszczam – nikogo nie chcę zmuszać do oglądania rzeczy, które udostępniam, a tam bardziej do podzielania moich prywatnych poglądów – napisał Nergal.

Nergal przeprasza za życzenia z penisem

Nergal przeprasza za życzenia z penisem

Nergal przeprasza za życzenia z penisem