Nicole Kidman znana jest jako posiadaczka jednego z najlepszych ciał w Hollywood, ale ostatnio media zauważyły, że przybiera na wadze.

Wszystko to dla sztuki, a konkretniej – roli.

Aktorka gra w filmie The Reader, gdzie gra znacznie lepiej zbudowaną postać, dlatego też zdecydowała się przejść na dietę tuczącą, która powoli skutkuje – Nicole przytyła już kilka kilogramów, a ma być ich dużo więcej…

– Nicole mówi, że to jedna z najbardziej znaczących ról w jej karierze – mówi znajoma artystki. – Z natury jest bardzo szczupła, uwielbia też sport, ale rola wymaga, aby była grubsza. To bardzo wymagająca rola – filmie jest mnóstwo śmiałych scen erotycznych.

Początkowo aktorka nalegała na charakteryzację, jednak reżyser Stephen Daldry stwierdził, że aktorka powinna przytyć, aby bohaterka wyglądała bardziej realistycznie.

Film oparty jest na bestsellerowej powieści niemieckiej. Kidman gra w nim dojrzałą kobietę, Hannę Schmitz, która w 1958 roku wdaje się w romans z 15-letnim chłopcem, Michaelem Bergiem. Hanna jednak znika nagle bez śladu. Michael spotyka ją po latach, kiedy okazuje się, że czeka ją proces za zbrodnie wojenne.