Jak donosi portal Filmpolski.pl nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Aktorka najbardziej zasłynęła z roli charyzmatycznej i odrobinę zwariowanej babci Frani Maj z serialu „Niania”. Rutkowska-Ulewicz zmarła w wieku 87 lat w Warszawie.

Ryszard Kotys nie żyje. Legendarny Paździoch miał 88 lat

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

Do mediów przedostała się smutna wiadomość ze świata telewizji i kina polskiego. Aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz zmarła 31 stycznia w Warszawie. Miała 87 lat.

Nie żyje Papcio Chmiel, twórca komiksów o „Tytusie, Romku i A’Tomku”

Aktorka miała na swoim koncie ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Na deskach teatru zadebiutowała w wieku zaledwie 24 lat. Gościła w kultowych, polskich produkcjach takich jak, „Na dobre i na złe”, „M jak Miłość”, „Klan”, czy „Plebania”.

Jej ostatnią rolą była rola w filmie Banksterzy z 2020 roku, gdzie zagrała Marię Andrzejewską. Wystąpiła u boku Rafała Zawieruchy, czy Ewy Kasprzyk w produkcji opowiadającej o aferze frankowej.

31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola babci głównej bohaterki w serialu „Niania” – donosi serwis Filmpolski.pl.

Krystyna była wdową po aktorze Wacławie Ulewiczu, który zmarł w 1990 roku w Warszawie. Doczekała się jednego syna, Jakuba Ulewicza, który poszedł w ślady rodziców i również został aktorem.

Przyczyna śmierci aktorki na tę chwilę nie jest znana.

Aktorka 14 lutego, w walentynki świętowałaby swoje 88. urodziny.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Nie żyje Maria Koterbska. Śpiewała „Serduszko puka w rytmie cza-cza”

Nie żyje 36-letnia influencerka. Była w ciąży z piątym dzieckiem

Tanya Roberts nie żyje. Zmarła po tym, jak dementowano informacje o jej śmierci

Zmarła Krystyna Rutkowska-Ulewicz.

Zmarła Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Fot.AKPA.

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz - babcia Apolonia z serialu "Niania".

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz – babcia Apolonia z serialu „Niania”. Fot.AKPA.