Stella Tennanat kilka dni temu obchodziła 50. urodziny. O jej nagłej śmierci poinformowała rodzina.

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Stelli Tennant. Wspaniała inspirująca kobieta odeszła 22 grudnia 2020. Będziemy tęsknić – możemy przeczytać w komunikacie zakończonym prośbą o uszanowanie prywatności.

Gwiazdy pożegnały Piotra Machalicę: Olszówka, Damięcki, Janda, Barciś, Żak (ZDJĘCIA)

Stella Tennant nie żyje

Świat mody pogrążył się w smutku po odejściu androgenicznej królowej wybiegów lat 90. Kondolencje pojawiły m.in na oficjalnym Twitterze Versace.

Versace opłakuje śmierć #StellaTennant. Stella przez wiele lat była muzą Gianniego Versace i przyjaciółką rodziny. Stella,  będziemy już zawsze za Tobą tęsknić. Spoczywaj w pokoju – można przeczytać na profilu włoskiego domu mody.

 

Stella Tennant przyszła na świat 17 grudnia 1970 roku i największe sukcesu odnosiła pod koniec ubiegłego wieku. Pochodząca z arystokratycznej rodziny modelka marzyła o karierze artystycznej – studiowała rzeźbę w Winchester School i jako studentka została przedstawiona dziennikarce brytyjskiego Vogue’a.

Piotr Machalica trzy miesiące przed śmiercią wziął ślub. Jego życie prywatne nie było usłane różami

W świecie mody szokowała nie tylko ekstrawaganckim, jak na ówczesne czasy, kolczykiem w nosie, ale również ścieżką kariery, która nie była typowym wyborem brytyjskiej arystokracji. Pojawiała się w najbardziej prestiżowych magazynach świata – francuskim, włoskim i brytyjskim Vogue’u, Harper’s Baazar, Vainity Fair czy Numéro i chodziła po wybiegach największych światowych domów mody m.in. Alexandra MxQueena, Gucci, Givenchy i Versace. Była jedną z muz Karla Lagerfelda.

Tak brzmiały OSTATNIE SŁOWA Piotra Machalicy. Wzruszająca przemowa

Po szalonych latach 90. Stella wycofała się ze świata mody. Prywatnie była żoną nowojorskiego fotografa Davida Lasneta i mamą czwórki dzieci.

Stella Tennant nie żyje

Stella Tennant, fot. Bob Cass / Capital pictures / Forum

Stella Tennant nie żyje

Stella Tennant, fot. Adam Houghton / Capital pictures / Forum

Stella Tennant nie żyje

Stella Tennant, fot. Philippe Wojazer / Reuters / Forum