Piotr Machalica odszedł w wieku 65 lat w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wczoraj w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych bliscy i przyjaciele pożegnali zmarłego aktora. Po mszy żałobnej w Warszawie, urna z prochami Piotra Machalicy została przewieziona do Częstochowy, gdzie zostanie złożona w rodzinnym grobie.

Krystyna Janda ponownie o śmierci Machalicy. „To była STRASZNA noc”

Ostatnie pożegnanie Piotra Machalicy

Aktor trafił do szpitala z powodu ciężkiego przebiegu Covid-19. O ostatnich dniach życia Machalicy opowiedziała m.in. Krystyna Janda oraz Magda Umer, z którymi Piotr Machalica często współpracował na scenie. W programie TVN 24 pieśniarka wyznała, że od kilku dni bliscy aktora spodziewali się najgorszego.

Piotr Machalica trzy miesiące przed śmiercią wziął ślub. Jego życie prywatne nie było usłane różami

Widzieliśmy i drżeliśmy o jego zdrowie, ponieważ on już od dosyć dawna był człowiekiem schorowanym. Ale przez ostatnie miesiące był człowiekiem niezwyczajnie szczęśliwym, odmłodniał, trzy miesiące temu byłam na jego ślubie – powiedziała artystka.

Żona aktora – Aleksandra, z którą był związany przez ostatnią dekadę – stroni od wystąpień publicznych. Podczas pogrzebu w jej imieniu wystąpił Cezary Żak, który odczytał podziękowania, w którym wdowa zwróciła się m.in do lekarzy walczących o życie zmarłego. Wyraziła również wdzięczność za to, że przed intubacją umożliwili wykonanie telefonu. Jak się później okazało, była to ich ostatnia rozmowa.

Piotr Machalica nie żyje. Aktor był zarażony koronawirusem

Specjalnie podziękowania kieruję do zespołu lekarzy, którzy 11 grudnia o godz. 19:54, którzy przed samą intubacją i podłączeniem męża do respiratora, pomogli mu wykonać telefon do mnie. Za tę ostatnią rozmowę, za to pożegnanie, za te ostatnie „kocham cię”. Będę Wam wdzięczna do końca życia – odczytał Cezary Żak.

Na pogrzebie zjawili się liczni przedstawiciele świata kultury m.in. Krystyna Janda, Edyta Olszówka, Artur Barciś, Piotr Polk i Mateusz Damięcki. Ze względu na ograniczenia sanitarne w kościele mogło znajdować się zaledwie 40 osób, więc część żałobników musiała stać na zewnątrz. Msza żałobna była transmitowana na YouTubie.

 

 

Krystyna Janda na pogrzebie Piotra Machalicy, fot. Baranowski Michał/AKPA

Krystyna Janda na pogrzebie Piotra Machalicy, fot. Baranowski Michał/AKPA

Cezary Żak i Katarzyna Żak na pogrzebie Piotra Machalicy, fot. Baranowski Michał/AKPA

Cezary Żak i Katarzyna Żak na pogrzebie Piotra Machalicy, fot. Baranowski Michał/AKPA

Olga Bołądź, Magdalena Lamparska na pogrzebie Piotra Machalicy, fot. Baranowski Michał/AKPA

Olga Bołądź, Magdalena Lamparska na pogrzebie Piotra Machalicy, fot. Baranowski Michał/AKPA