Lisa Marie Presley była córką legendy rock’n’rolla Elvisa Presleya i Priscilli Presley. Niestety, od początku jej życie było pasmem trudnych doświadczeń – przedwczesna śmierć ojca, nieudane małżeństwa, wykorzystywanie seksualne oraz uzależnienie od narkotyków. Zaledwie kilka lat temu przyjaciele gwiazdy alarmowali, że kobieta jest już w bardzo złym stanie:

Lisa Marie jest uzależniona od narkotyków, wygląda jak widmo samej siebie. Jest szansa, że przekroczyła punkt z którego nie ma odwrotu, wszystkie narządy ją zawodzą, a wątroba dawno odmówiła posłuszeństwa. Ludzie wokół próbują jej pomóc, ale bezskutecznie, w tym momencie wygląda to tak, że skończy jak własny ojciec.

W 2020 roku jej 27-letni syn Benjamin Keough, który od lat zmagał się z depresją, odebrał sobie życie i został znaleziony w domu swojej matki. To było punktem zwrotnym w życiu Lisy Marie, która postanowiła zerwać z nałogiem i naprawić swoje życie, by być lepszą matką dla swoich trzech córek.

Groziło mu więzienie, był uzależniony od leków i lubił zbyt młode kobiety – 10 mało znanych faktów z życia Elvisa Presleya

Nie żyje Lisa Marie Presley. 54-latka w stanie krytycznym trafiła do szpitala dwa dni po Złotych Globach

Lisa Marie Presley pojawiła się na Złotych Globach, gdzie świętowała sukces filmu „Elvis”, jednak już dwa dni później w czwartek nad ranem w stanie krytycznym trafiła do szpitala, gdzie przewieziono ją z jej domu w Calabasas, po tym jak wezwano ratowników ze względu na zatrzymanie akcji serca. Jak podaje serwis TMZ powołując się na osoby z otoczenia Presley, przeprowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową, a 54-latka odzyskała puls w trakcie transportu do karetki. 54-latkę podłączono do aparatury podtrzymującej życie i wprowadzono w śpiączkę, niestety ostatecznie nie udało się jej uratować.

Informację o śmierci przekazała jej matka, Priscilla Presley, jednak na ten moment nie ujawniła okoliczności zgonu oraz nie potwierdziła informacji o zatrzymaniu akcji serca:

Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że opuściła nas moja piękna córka Lisa Marie.

Zmarł wnuk Elvisa Presleya. Benjamin Keough miał zaledwie 27 lat

Nicolas Cage żegna Lisę Marie Presley. Para pobrała się w 2002 roku i wzięła rozwód trzy miesiące później

Lisę Marie Presley pożegnał również Nicolas Cage, z którym wzięła ślub w 2002 roku na Hawajach. Choć ostatecznie ich małżeństwo po zaledwie trzech miesiącach skończyło się rozwodem, Cage bardzo przeżył śmierć ex-żony:

To druzgocąca wiadomość. Lisa miała najpiękniejszy uśmiech ze wszystkich ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Swoim światłem rozświetlała każdy pokój. Jestem załamany Staram się znaleźć pocieszenie, wierząc, że jest już ze swoim synem Benjaminem – powiedział Nicolas dla „The Hollywood Reporter”.

Kondolencje dla rodziny i bliskich Lisy.

Priscilla Presley na przedstawieniu Viva Elvis (FOTO)

pasekkozak