Choć pandemia koronawirusa trwa już kolejny miesiąc, to dopiero teraz po raz pierwszy królowa Elżbieta II pokazała się publicznie w maseczce. Pojawiła się w niej podczas prywatnej modlitwy przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Opactwie Westminsterskim.

Królowa Elżbieta JASNO pokazała, co myśli o Meghan i Harrym podczas jednego z wystąpień. Na jaw wyszły nowe fakty

Królowa Elżbieta w maseczce

Od początku pandemii 94-letnia królowa, dla własnego bezpieczeństwa, większość swojego czasu spędziła na zamku w Windsorze, ponieważ przebywa tam znacznie mniej osób niż w Pałacu Buckingham. Na oficjalnym wydarzeniu pojawiła się dopiero w połowie października i wówczas wraz z księciem Williamem odwiedziła wojskowe Laboratorium Nauki i Technologii Obrony w Porton Down. Wówczas ona i jej wnuk nie mieli maseczek, co wiele osób skrytykowało.

W minioną środę znów pojawiła się publicznej uroczystości. Królowa Elżbieta wraz z księciem Karolem, księżną Camillą i księżciem Williamem oraz księżną Kate udali się do Grobu Nieznanego Żołnierza, który znajduje się w Opactwie Westminsterskim. To w związku z tym, że na niedzielę 8 listopada zostały zaplanowane (ograniczone ze względu na pandemię) oficjalne obchody Dnia Pamięci, który przypada na 11 listopada i służy upamiętnieniu żołnierzy poległych w wojnach.

Elżbieta II, zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w 1923 roku przez jej matkę, złożyła bukiet kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza, znajdującym się w Opactwie Westminsterskim, a następnie wzięła udział w nabożeństwie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The Queen honours the Unknown Warrior at Westminster Abbey. 100 years ago, on 11th November 1920, an unidentified British serviceman, who died on the battlefields during the First World War, was brought from Northern France and buried @westminsterabbeylondon. The Unknown Warrior’s final resting place became an important symbol of mourning for bereaved families, representing all those who lost their lives in the First World War but whose place of death was not known, or whose bodies remained unidentified. It remains a solemn tribute to all service personnel who have lost their lives in combat. During the small private ceremony, a bouquet of flowers featuring orchids and myrtle – based on Her Majesty’s own wedding bouquet from 1947 – was placed on the grave of the Unknown Warrior in an act of remembrance. Take a look at our story to find out why… #WeWillRememberThem #LestWeForget

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)


ZOBACZ TEŻ:

Kreacja księżnej Kate okrzyknięta suknią DEKADY! Faktycznie zasługuje na takie wyróżnienie?

Fani są OBURZENI zachowaniem Kate i Williama. Rozpętała się burza w komentarzach

królowa Elżbieta II/fot. FORUM

książę Karol, książę William/fot. FORUM

Księżna Camilla i księżna Kate na balkonie

księżna Camilla, księżna Kate/fot. FORUM

Książę William składa wieniec

książę William/fot. FORUM