Brytyjska rodzina królewska zdecydowanie przechodzi teraz przez wizerunkowy kryzys. Głównym powodem zaistniałej sytuacji nie jest tym razem związek Meghan Markle i księcia Harry’ego, a tajemnicze zniknięcie księżnej Kate. Opinia publiczna od niemal dwóch miesięcy zastanawia się, co dzieje się z przyszłą królową Anglii. I choć Pałac informował, że monarchini przeszła w styczniu planowaną operację brzucha, fani royalsów mają wiele wątpliwości i tworzą różne teorie spiskowe. Czwarta ciąża, śmiertelna choroba, rozwód i… romans. Oliwy do ognia dodaje sam Pałac, który raczej nie odnosi się do tych rewelacji. Jednak atmosfera jest już tak napięta, że zdecydowano zatrudnić specjalistę od komunikacji w mediach.

Co jest powodem tajemniczego zniknięcia Księżnej Kate?

Pałac szuka asystenta komunikacji w mediach. Oto warunki tej posady

Jakie obowiązki czekają asystenta do spraw komunikacji? Przede wszystkim tworzenie różnego rodzaju treści i komunikatów na social media czy pisanie artykułów i konstruowanie odpowiedzi na codzienne zapytania przedstawicieli mediów. Pałac oczekuje więc, że potencjalny kandydat będzie wyróżniał się perfekcyjnymi umiejętnościami komunikacyjnymi – szczególnie w piśmie i będzie dbał o szczegóły. Wybitne umiejętności interpersonalne, a także zdolność do pracy w dynamicznym środowisku także są warunkiem koniecznym, by przejść rekrutację.

Pippa Middleton już dawno próbowała ukrócić plotki o romansie księcia Williama? Ten symbol mówi wszystko

A co od siebie oferuje Pałac, oczywiście poza prestiżem? Pensję w wysokości 25 642 funtów rocznie. W praktyce oznacza to około 2 136 funtów miesięcznie, czyli  blisko 11 tysięcy złotych. Asystent do spraw komunikacji będzie też mógł liczyć na urlop (od 25 do 30 dni w zależności od stażu pracy), wolne w święta, nieskładkowy plan emerytalny, dodatkowe świadczenia, które mają wspierać dobrostan fizyczny i psychiczny, a także 20 procent zniżki w sklepach Royal Collection Trust Shops. Oczywiście nowy pracownik Pałacu bez dodatkowych opłat będzie mógł odwiedzać królewskie lokalizacje.

Myślicie, że będzie wielu chętnych?

Królowa Camilla i jej symboliczny ukłon w stronę Kate, czyli TAK wygląda brosza za 10 milionów $

Kate Middleton i książę William

Kate Middleton i książę William, fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Król Karol i królowa Camilla, fot. PA Images / Forum