Ostatnie dni to dla Europy trudny czas. Stary kontynent stał się celem ucieczki wielu setek tysięcy emigrantów. Przybysze zalewają dworce i ulice kolejnych europejskich stolic, a ludzie dzielą się na tych, którzy im współczują oraz tych, którzy się ich obawiają.

Rozwiązanie problemu nie jest łatwe. Głowy europejskich mocarstw zastanawiają się, jak podołać fali uchodźców. Tymczasem w sprawie zabrał głos papież. Franciszek w swoim wystąpieniu na Anioł Pański zwrócił się do parafii, sanktuariów i klasztorów o przyjmowanie choć po jednej rodzinie potrzebujących wsparcia uchodźców.

– W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości!

Papież zapowiedział, że Watykan da dobry przykład – dwie watykańskie parafie przyjmą dwie rodziny uchodźców.

Apel papieża skomentował Szymon Hołownia:

Ale numer wykręcił Papież na dzisiejszym Anioł Pański. KAŻDA parafia i KAŻDE sanktuarium i KAŻDY klasztor (a więc Częstochowa, Licheń, Święta Lipka oraz dominikanie, franciszkanie i redemptoryści) ma przyjąć co najmniej jedną rodzinę uchodźców (bez dookreślenia religii i pochodzenia). Jeśli księża tego nie zaanimują, mają to zrobić parafianie.
Zaczyna od dwóch parafii w Watykanie.
W Polsce jest ok. 10 tys. parafii.
ROBIENIE Ewangelii
– napisał na Facebooku.

Ale numer wykręcił Papież na dzisiejszym Anioł Pański. 🙂 KAŻDA parafia i KAŻDE sanktaurium i KAŻDY klasztor (a więc Czę…

Posted by Szymon Hołownia on 6 września 2015

Papież Franciszek wzywa parafie do przyjmowania uchodźców

Papież Franciszek wzywa parafie do przyjmowania uchodźców