Donald Trump będzie walczył o reelekcję prezydentury. Partia Republikańska w poniedziałek ponownie nominowała go na kandydata w wyborach prezydenckich.

Kimberly Guilfoyle – słynne przemówienie

Donald Trump upomina Melanię Trump przed kamerami. Nagranie hitem Internetu

Podczas konwencji partyjnej głos zabrała Kimberly Guilfoyle – amerykańska prokurator i osobowość telewizyjna, znana ze stacji The Five oraz Fox News oraz partnerka Donalda Trumpa Juniora.

Prezydent Donald Trump zamknał granicę USA dla mieszkańców Europy

Na scenie wyróżniał się kolor czerwony, ale nie tak bardzo, jak w przypadku Kimberly Guilfoyle. Amerykańskie media uznali, że jej przemówienie przejdzie do historii. Pani prokurator była bardzo głośna i emocjonalna. Powstało już setki memów i żartów w sieci.

Oni chcą zniszczyć ten kraj i wszystko, o co walczyliśmy i co było nam drogie. Chcą ukraść twoją wolność, chcą kontrolować co widzisz i w co wierzysz, żeby mogli kontrolować to, jak żyjesz. Chcą cię zniewolić słabą, podległą, liberalną ideologią ofiary do punktu, w którym nie rozpoznasz już tego kraju i samego siebie – krzyczała Guilfoyle. 

Podkreślała, że partia demokratyczna zmieniła Kalifornię w miejsce, gdzie w parkach leżą zużyte igły heroinistów, a na ulicach trwają zamieszki.

Nie zabrakło wpadek. Partnerka Donalda Trumpa Juniora stwierdziła, że jest Amerykanką w pierwszym pokoleniu, a zaraz potem powiedziała, że jej matka pochodziła z Portoryko, którego mieszkańcy mają amerykańskie obywatelstwo.

Donald i Melania Trump robią sobie zdjęcia przed pomnikiem Jana Pawła II, a ludzie protestują

Kimberly krzyczała do prawie pustej sali przez ograniczenia spowodowane koronawirusem. Nikt nie stał też u jej boku, dlatego widok jej przemówienia był dość dziwny albo komiczny.

Donald Trump Jr. Fot. John Chapple/MEGA / The Mega Agency / Forum

Donald Trump Jr. Fot. John Chapple/MEGA / The Mega Agency / Forum

Kimberly Guilfoyle. Fot. KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum

Kimberly Guilfoyle. Fot. KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum