Donald Trump zamknął amerykańskie granice dla Europejczyków. Prezydent USA poifnormował, że od piątku o północy przez następne 30 dni będzie obowiązywał zakaz przekraczania granicy USA dla podróżujących ze starego kontynentu.

Filip Chajzer pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Wygląda jak DONALD TRUMP

Zakaz wjazdu na teren Stanów nie dotyczy mieszkańców Wielkiej Brytanii.

By zapobiec przedostawaniu się nowych przypadków na nasze terytorium, zawiesimy na 30 dni wszelkie podróże z Europy do Stanów Zjednoczonych. Nowe regulacje wejdą w życie w piątek o północy. Restrykcje te będziemy dostosowywać do sytuacji – powiedział Trump.

Jednocześnie Trump obwinił Unię Europejską za szybkie rozprzestrzenianie się koronawirsa. Prezydent USA jest zdania, że UE zaniedbała procedury i w odopowiednim momencie nie zamknęła granic z Chinami oraz innymi krajami, w których masowo pojawiały się zakażenia koronawirusem.

Tom Hanks z żoną i SYNEM jeszcze kilka dni temu spokojnie spacerowali po Sydney (ZDJĘCIA)

Z zakazu wjazdu do USA z Europy sa wyłączeni obywatele Stanów. Na lotniskach będą oni poddawani szczegółowym procedurom bezpieczeństwa.

U.S. President Donald Trump speaks about the U.S response to the COVID-19 coronavirus pandemic during an address to the nation from the Oval Office of the White House in Washington, U.S., March 11, 2020, Image: 505422996, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: POOL / Reuters / Forum