Maciej Zakościelny jest od pięciu lat zakochany w modelce, Paulinie Wyce. Mimo że jeszcze nie stanęli na ślubnym kobiercu, to mają już 3-letniego i rocznego syna.

Partnerka Zakościelnego skrytykowana przez LEKARZA

Paulina Wyka raczej nie pcha się do mediów. Zaabsorbowana jest macierzyństwem i od czasu do czasu pracą w modelingu. Natomiast dzisiaj po raz pierwszy zrobiło się o niej głośno. Sprowokowała do dyskusji pod ostatnim zdjęciem na Instagramie – wypowiedziała się na temat karmienia piersią. Temat ten wśród mam jest dosyć wrażliwy, bo niestety nie każda kobieta ma możliwość po porodzie karmić dziecko własnym mlekiem.

Maciej Zakościelny z GOŁĄ klatą. Fanka: Napraw mi coś też…

Partnerka Zakościelnego swój wywód na temat pozytywnego karmienia piersią potwierdziła badaniami z nieznanego źródła:

 Czy wiecie że ? Kobiety karmiące piersią ponad 13 miesięcy są o 63% mniej narażone na rozwój raka jajnika.
Karmienie piersią przez 20 miesięcy zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jajnika o 50%. Dla kobiet bez rodzinnej historii choroby, karmienie piersią przez 12 miesięcy lub dłużej zmniejsza ryzyko raka piersi o 28%. Każde 5 miesięcy karmienia piersią zmniejsza ryzyko raka piersi o 2%, a każde 12 miesięcy o 4,3%.

– czytamy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Wczoraj rozpoczął się #worldbreastfeedingweek pozdrawiamy wszystkie karmiące mamy i wielkie ukłony dla Was! U nas ponad 3 lata i dalej leci. ❤️❤️❤️ Karmienie w ciąży, tandemie czy karmienie jednego malucha to niesamowity czas ale i trudne momenty gdzie potrzebne jest wsparcie i pomoc nie wstydźcie się o nie prosić to wiele ułatwia. Na początku u mnie zaraz po porodzie gdzie byłam w kiepskim stanie fizycznym pojawiła się @sytebobo uratowała mnie i mojego pierwszego syna i cały czas miała nas w swojej opiece i dalej ma 😘 🙏🏻 Karmienie to nie tylko bliskość i wartości odżywcze zapominamy o korzyściach zdrowotnych. ( o których sama dowiedziałam się nie dawno ) Czy wiecie że ?  Kobiety karmiące piersią ponad 13 miesięcy są o 63% mniej narażone na rozwój raka jajnika1.  Karmienie piersią przez 20 miesięcy zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jajnika o 50%2.  Dla kobiet bez rodzinnej historii choroby, karmienie piersią przez 12 miesięcy lub dłużej zmniejsza ryzyko raka piersi o 28%3.  Każde 5 miesięcy karmienia piersią zmniejsza ryzyko raka piersi o 2%, a każde 12 miesięcy o 4,3%4. #piersiązdrowiej także ten tego warto ✌🏻🤱🏼

Post udostępniony przez Paulina Wyka (@paulinawyka)

Pod zdjęciem zawrzało. Internauci zaczęli pisać swoje obszerne opinie, a wśród nich znalazł się nawet lekarz onkolog.

Skąd pochodzą te dane? Jestem onkologiem i niestety, ale nie widzę tych wyników u swoich pacjentek. Dodatkowo, nie ma co tworzyć tej presji mamom, które karmić nie mogą lub po prostu nie chcą

– skomentował lekarz.

Nie miałam takich intencji, aby wywierać presji na kimkolwiek. Czy jak jest światowy dzień sałaty, to pomidor czuje na sobie presję?

– odpowiedziała Paulina Wyka.

Gdzie ten wielki specjalista onkolog się podział, któremu brak wiedzy i wypisuje głupoty, że ‚nie widzi wyników u swoich pacjentek’? Jaki wstyd i totalna ignorancja, co do badań naukowych które udowodniły te dane. Proponuję się dokształcić A nie tylko się wywyższać i kasę zbierać za niczemu warte konsultacje.

Jakie te wszystkie instamatki są mądre. A pomyślała Pani o matkach, które chcą karmić a nie mogą? Niektóre rzeczy powinny zostać w domu a nie na insta.

– czytamy w komentarzach.

 

 

 

 

 

 

 

scena z: Paulina Wyka, Maciej Zakościelny, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
wyka2
wyka3