W nocy z 24 na 25 lutego odbędzie się 91. rozdanie Oscarów. Dla Polaków będzie to szczególna noc, bo zawalczymy, aż w trzech kategoriach.

Nietypowe przemówienie Pawlikowskiego po odebraniu Oscara

Zimna wojna została nominowana jako najlepszy film nieanglojęzyczny. Łukasz Żal powalczy o Oscara za najlepsze zdjęcia, a Paweł Pawlikowski stanie do boju o statuetkę dla najlepszego reżysera.

Oscarowe zdjęcie Pawła Pawlikowskiego

W tym roku nominowanych zostało ponad 200 osób w 24 kategoriach. Tradycyjnie przed wielkim wydarzeniem robi się tak zwane „oscarowe zdjęcie”. Każdy nominowany musi zapozować przed aparatem w eleganckim ubiorze z ogromną statuetką Oscara. Przed zrobieniem zdjęcia goście są jeszcze zaproszeni na lunch do hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills.

Na oscarowym zdjęciu oczywiście zobaczymy Pawła Pawlikowskiego i najgorętsze gwiazdy ostatnich miesięcy, czyli Bradleya Coopera, Lady Gagę, czy Amy Adams.

Małgorzata Bela i Paweł Pawlikowski pobrali się

Będzie to już czwarta tak emocjonująca noc dla Polski. Pierwsza była w 2015 roku, kiedy reżyser odebrał statuetkę za film Ida, druga w 2003 roku, gdy Roman Polański wygrał nominację za Pianistę. Historyczną, pierwszą w historii Polski nominacją cieszyliśmy się w roku 1994, za film Krzysztofa Kieślowskiego Trzy kolory. Czerwony.

Paweł Pawlikowski na wspólnym zdjęciu z Gagą i Cooperem

Paweł Pawlikowski na wspólnym zdjęciu z Gagą i Cooperem