Czy w końcu odnaleziono pozostałości samolotu Amelii Earhart? Jedna z ekip poszukujących dawno zaginionego wraku wierzy, że właśnie znalazła go na dnie Pacyfiku, „Coś, co wygląda na Lockheeda 10-E Electry firmy Earhart odnaleziono po przeskanowaniu ponad 5200 mil kwadratowych dna oceanu”.

Odnaleziono szczątki załogi łodzi podwodnej Titan

Według The Wall Street Journal we wrześniu 2023 roku 16-osobowa załoga Deep Sea Vision rozpoczęła poszukiwania wraku w Tarawie na Kiribati. Miesiąc później później załoga wykonała obraz sonarowy przypominający kształt samolotu.

Chociaż nie wiadomo, czy obraz widziany przez sonar rzeczywiście przedstawia wrak zaginionego samolotu Earhart, Tony Romeo, pilot i poszukiwacz, jest przekonany, że odnaleźli TEN wrak.

Tragedia Amelii Earhart wciąż żywa

Ostatni raz Amelię Earhart i jej nawigatora Freda Noonana widziano, gdy wystartowali z Papui Nowej Gwinei 2 lipca 1937 roku. Przed kontynuowaniem podróży oboje mieli zatrzymać się na tankowaniu na wyspie Howland.

Odnaleziono auto Quentina Tarantino, które skradziono mu 19 lat temu

Według „WSJ and Today” Romeo wydał jak dotąd 11 milionów dolarów na sfinansowanie poszukiwań, „To być może najbardziej ekscytująca rzecz, jaką kiedykolwiek zrobię w życiu […] Czuję się jak 10-latek wyruszający na poszukiwanie skarbów, wyznał Romeo w rozmowie z Wall Street Journal.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: