Kobe Bryant i jego córka, 13-letnia Gianna, zginęli 26. stycznia w katastrofie helikoptera. To ogromna tragedia – pozostawił zrozpaczoną żonę Vanessę i czwórkę dzieci. Wczoraj odbyło się jego ostatnie pożegnanie.

Kobe Bryant zawarł UMOWĘ z żoną. Byli świadomi śmierci

Pogrzeb Kobe Bryanta – przemówienie Vanessy Bryant

Pogrzeb został wyznaczony na 24. lutego nie bez powodu – Kobe grał z numerem 24. Jego żona i matka Gianny wygłosiła wzruszające przemówienie. Najpierw pożegnała córkę.

Dziękuje wszystkim za przybycie. To dla nas bardzo ważne. Zacznę od wspomnienia mojej dziewczynki. Gianna była niesamowita. Uwielbiałam, kiedy przychodziła i dawała mi buziaka na dobranoc. Była córeczką tatusia, ale zawsze pokazywała mi, jak mnie kocha. Zawsze oglądała mecze taty, a potem bajki Disney’a. Była wspaniałą tancerką. Kocham ją.

Powiedziała też wzruszające słowa o swoim zmarłym mężu.

Kobe był zwycięzcą, moim ukochanym mężem, najlepszym ojcem na świecie. Był moim całym życiem. Kochał mnie mocniej niż ktokolwiek mógł sobie to wyobrazić. Zrobiłby dla mnie wszystko. Był romantykiem, dżentelmenem, mądrym i dobrym człowiekiem. Dał mi kiedyś niebieską sukienkę, a gdy ją założyłam, byliśmy jak Alli i Noah z filmu „Pamiętnik”. Kobe uczył wszystkie córki gry w kosza. Był zabawny, dobry i kochał życie. Tworzyliśmy piękną rodzinę. Kocham Was na zawsze.

Kim Kardashian w drodze na nabożeństwo ku pamięci Kobe Bryanta (ZDJĘCIA)

Vanessa Bryant pozwała firmę, do której należał helikopter

Kobe i jego córka zginęli w katastrofie helikoptera razem z kilkoma innymi osobami, które znajdowały się na pokładzie. Okazuje się, że pilot nie ocenił prawidłowo warunków pogodowych przed startem. W 2015 otrzymał już upomnienie, gdy poleciał mimo ograniczonej widoczności. Vanessa pozwała firmę i żąda zadośćuczynienia.

Vanessa Bryant pisze do tragicznie zmarłej córki i męża: Brakuje mi tego, jak mówiłeś…

Ara George Zobayan próbował manewrować helikopterem w górę i do przodu, aby wyjść z chmur, a następnie wszedł w zakręt, wysyłając helikopter w stromy teren z prędkością około 180 km/h – brzmi pozew.

Na pogrzebie wystąpiła m.in. Beyonce i Christina Augilera. Pojawiło się wiele znanych osób, które pożegnały koszykarza.

https://www.youtube.com/watch?v=H5yqwfbWn6E&feature=emb_title

Vanessa Bryant na pogrzebie Kobe Bryanta i córki Gianny fot. Reuters / Forum

Vanessa Bryant na pogrzebie Kobe Bryanta i córki Gianny fot. Reuters / Forum