Gwiazdy i gwiazdeczki ścigają się w powrocie do formy po ciąży. Pamiętacie Sarah Stage – ciężarną modelkę z sześciopakiem? Niemal zaraz po wyjściu z porodówki wskoczyła w bikini i wyglądała niczym Anna Lewandowska. Ciążowe kilogramy to teraz zmowa Kim Kardashian, która kilka dni temu urodziła chłopca. Ciekawe, kiedy pokaże się światu i w ile spanxów się wciśnie?

Ona mamą została raptem tydzień temu, a już pokazuje płaski brzuch. Jak to możliwe?

Córeczka Coco Austin urodziła się w 35. tygodniu ciąży. Była drobniutka – ważyła 2,58 kg, a mierzyła 45,7 cm. Mama szybko zaczęła się nią chwalić, przez co zarzucano jej, że traktuje niemowlę jak maskotkę.

Wróćmy do kształtów gwiazdki. Celebrytka zdradziła, że na początku straciła 10 funtów, bo przestała pić alkohol i podnosić ciężary, przez co spadła jej masa mięśni. W czasie ciąży jadła bardzo dużo owoców. Łącznie przytyła jedynie 13 funtów (ponad 5 kilogramów).

Robi wrażenie?

1 week post baby ..the left was me at 36 weeks ( I had Chanel at 37 weeks) I was basically in shape before I got pregnant but during pregnancy I stopped my workout regimen at 4 months preggers and pretty much became a fruitarian after that lol..No not really, I ate other foods of course but craved fruit. I lost 10 pounds before I even started to gain baby weight probably because 1- I stopped drinking alcohol. 2 – I stopped weight lifting and lost a lot of muscle and 3- I ate really healthy and took my vitamins everyday.(I'm gonna post my whole routine soon on my baby blog www.thecocoblog.com) I gained 13 pounds my whole pregnancy and now I way almost back to norm at 137 pounds. All this is strange to me too, how my body took so well with pregnancy because I was mentally prepared to blow up like a whale and I was totally cool with it I really could have cared less how my body looked it didn't matter to me..I couldn't wait to get a bump and rock it! ..I would've gone through anything to make a healthy baby ..I had the heavens really watching over me and know everyday how blessed I am.. I believe anybody could too go through a wonderful experience and thats why I made a baby blog so people could know the steps I took..I hope to bring inspiration

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Coco (@coco)