Jakiś czas temu pisarz Jacek Piekara skomentował na Twitterze zaangażowanie Doroty Wellman w czarny protest.

Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie… Do zapłodnienia potrzebny jest seks… Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja – napisał Piekara.

Popularny pisarz obraził Dorotę Wellman: Jej nie grozi aborcja!

Dorota Wellman poczuła się obrażona i skierowała sprawę do sądu. W pozwie domagała się przeprosin i odszkodowania wpłaconego na konto jednej z fundacji charytatywnych (ponad 470 tys. złotych). Teraz pisarz dowiedział się o wyroku. Sąd przyznał rację dziennikarce – zgodnie z wyrokiem pisarz ma zapłacić prawie pół miliona złotych odszkodowania.

Tymczasem Piekara twierdzi, że nie wiedział o toczącym się procesie, ponieważ pisma sądowe docierały na adres, pod którym on nie mieszka. Wyrok wydano więc zaocznie. Teraz jest już prawomocny.

Pisarz twierdzi, że o decyzji sądu dowiedział się… od komornika. Do jutra Piekara ma złożyć zażalenie na postanowienie sądu.

Dorota Wellman: Złapałam go za jaja i ściskałam tak długo, aż…

W rozmowie z TVP Info Piekara powiedział:

– Sąd nie uwzględnia żadnego mojego wniosku, przedstawiając kuriozalne uzasadnienie, a ja jedyne, czego chcę, to prawa do procesu! Sąd mi tego odmawia.

Na Twitterze Piekara pisze:

Jedno zażalenie zostało odrzucone (sic!), dzisiaj idzie kolejne. Jeśli odrzucą również to, to zostaje być może skarga nadzwyczajna, a potem Strasburg. Który jak to zobaczy, to wpadnie pod stół ze śmiechu…😉

PÓŁ MILIONA za wpis o aborcji - Jacek Piekara przegrał proces z Dorotą Wellman

PÓŁ MILIONA za wpis o aborcji - Jacek Piekara przegrał proces z Dorotą Wellman

PÓŁ MILIONA za wpis o aborcji - Jacek Piekara przegrał proces z Dorotą Wellman