Joanna Mazur w ostatnim odcinku „Tańcu z Gwiazdami” zdradziła w jak tragicznych warunkach musi żyć. Joanna jest niewidoma, pokazała w jakiej trudnej sytuacji są niepełnosprawni sportowcy. Polski Komitet Paraolimpijski wydał oświadczenie w którym poinformował, że biegaczka otrzymuje 64 tysiące rocznie.

Jak zachował się Jarosław Kret, gdy Beata Tadla wygrała Taniec z gwiazdami?

Joanna Mazur w Tańcu z Gwiazdami

Joanna Mazur w ostatnim odcinku „Tańcu z Gwiazdami” pokazała w jakich warunkach mieszka. Skromne mieszkanie zostało wyemitowane podczas piątkowego odcinka na żywo. Wszyscy byli wstrząśnięci fatalną sytuacją finansową niepełnosprawnej multimedalistki mistrzostw świata i Europy.

Taniec z gwiazdami: Gwiazdy przebrane za postaci z bajki!

Od razu po upublicznieniu w jakich warunkach mieszka Joanna Mazur, jurorzy nie kryli wzruszenia.

Iwona Pavlović nie kryła łez i rozpłakała się na antenie.

Ja nie mogę mówić po tym filmie. Przyjęłabym Cię do swojego domu, tylko mieszkam w Olsztynie.  Żyjemy w państwie, gdzie mistrzyni świata ma toaletę na zewnątrz. Coś koszmarnego! Znajdźmy sponsora tej kobiecie – brzmiały słowa Iwony.

Justyna Żyła zatańczyła w stroju z filmu o Harrym Potterze! Ivona Pavlović OSTRO oceniła taniec

Polski Komitet Paraolimpijski wydał oświadczenie w tej sprawie. Informuje, że gwiazda sportu otrzymuje co najmniej 64 tysięcy złotych rocznie.

Uprzejmie informuję, że p. Joanna Mazur otrzymuje wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki w postaci ok. 40 000 złotych rocznie z programu Team 100 – katalog kosztów, które może pokryć, jest szeroki – obejmuje także wynajem mieszkania (podobne wsparcie otrzymuje także przewodnik p. Joanny Michał Stawicki), ok. 24 000 rocznie stypendium sportowego przyznanego przez ministra Witolda Bańkę mimo niespełnienia przez p. Joannę Mazur kryterium ustawowych (podobne wsparcie otrzymuje Michał Stawicki), p. Joanna otrzymała także 10 000 nagrody specjalnej. Niezależnie od tego p. Joanna wraz z przewodnikiem mają zapewnione szkolenia związkowe od Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych “START” finansowane ze środków MSiT, p. Joanna otrzymuje również środki na szkolenie z klubu START Tarnów Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych na poziomie około 30 000 zł rocznie  – poinformowano w oświadczeniu.

Justyna Żyła zatańczyła TRAGICZNIE. Iwona Pavlović ostro ją oceniła: Przerażasz mnie&(VIDEO)

Polski Komitet Paraolimpijski ma możliwość sponsorowania zawodników jako ambasadorów naszych partnerów finansowych. Taka współpraca była p. Joannie Mazur i Michałowi Stawickiemu proponowana. Zawodnicy odmówili – wyznała rzeczniczka Malinowska Kowalczyk.

Po ostatnim odcinku Tańca z Gwiazdami została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur. Czy jednak była jej potrzebna?

scena z: Joanna Mazur, Jan Kliment, SK:, , fot. AKPA/AKPA
scena z: Joanna Mazur, Jan Kliment, SK:, , fot. AKPA/AKPA
scena z: Joanna Mazur, Jan Kliment, SK:, , fot. Baranowski/AKPA
scena z: Krzysztof Ibisz, Joanna Mazur, Jan Kliment, fot. Baranowski/AKPA