Ledwo napisaliśmy o zakończeniu przez Spice Girls tournee, a już pojawił się kolejny powód tej decyzji.

Tym razem pochodzi nie z gazety czy zagranicznego portalu, ale z ust samej Victorii Beckham.

Posh wyznała, że to ona była przyczyną skrócenia trasy koncertowej zespołu. Victoria chce porzucić biznes muzyczny na stałe, aby zająć się na poważnie modą.

„Powodem, dla którego w ogóle zgodziłam się wziąć udział w powrocie Spice Girls była chęć pokazania moim dzieciom, że ich mamusia była kiedyś gwiazdą muzyki pop\” – powiedziała Victoria.

\”Długo myślałam nad wszystkim. Nie jestem już częścią przemysłu muzycznego. Teraz jestem częścią świata mody.

Zbieram właśnie grupę osób, z którymi będę pracować. Moda będzie teraz moim głównym zajęciem. Skupię na niej, kiedy tylko skończymy tournee, czyli jeszcze w tym miesiącu.\”

Posh dodała też, że nie żałuje ani chwili spędzonej w zespole, oprócz niektórych stylistycznych wpadek.

\”Czasami patrzę na swoje stare zdjęcie i myślę sobie >>O mój Boże, spójrz jak wtedy wyglądałaś, spójrz na swój okropny makijaż, spójrz na te włosy!<< Trochę się z siebie śmieję, ale uświadamiam sobie, że przez to wszystko stałam się tym, kim jestem teraz. I jestem z tego dumna.\"

Według Victorii moda będzie dla niej najbardziej lukratywnym zajęciem. Jest nastawiona na sukces w tym biznesie i prawdopodobnie go odniesie. Jeśli jej kolekcja będzie udana, to Posh może w tym roku zarobić nawet 15 milionów funtów.

Beckham ma już doświadczenie w projektowaniu. Wypuściła już na rynek własną linię okularów przeciwsłonecznych oraz dżinsów.