Przemek Puk i Mateusz Krautwurst to dwaj byli uczestnicy Fabryki Gwiazd, którzy zakwalifikowali się do występu na Festiwalu Top Trendy.

Ale nad Pukiem zawisły ciemne chmury. Na społecznościowym portalu programu Fabryka Gwiazd, fabrykagwiazd.socjum.pl, ukazał się list Marcina Mikołajczaka o pseudonimie Matey, który oskarża Przemka o plagiat. Piosenka Chyba mnie znasz, którą śpiewa Puk, ma identyczną melodię, jak utwór Poczuj ten czas nagrany w 2003 roku przez Mateya.

W liście Mikołajczak pisze tak (pisownia oryginalna):

Oryginalny utwor moj powstal w 2003 roku jest zarejstrowany w Zaiksie pod tyt. Poczuj ten czas – slowa moje czyli Marcin Mikolajczak natomiast piosenke napisali Przemyslaw PUK i znany DJ. Sebastian Sand. (…)

Obaj Panowie podpisali mi umowy ze : przenosza wszelkie prawa autorkie i pokrewne na prawa producenta czyli Mnie Marcina Mikolajczaka i mojego brata Przemyslawa Mikolajczaka we wszystkich polach eksploatacji jakimi sa tv, radio, internet itd.
Umowa zostala zawarta na czas nieokreslony !!
Ja mam wylaczne prawo do wykonywania i wykorzytywania utworu, prawo do obrotu, wydawania i rozpowrzechniania, publicznego wystawiania najmu i dzierzawy itd.

W dalszej części listu sypią się słowa pełne złości:

Bedac w Londynie od ponad 3 lat Przemek moze myslal,
ze nie mam kontaktu z polska scena muzyczna wiec postanowil uzyc mojej piosenki. Zostawil melodie ale zmienil moje slowa na inne.

Bardzo porywczy chlopak jest pewny siebie i arogancki w tym co robi ale sprawiedliwosci stanie sie zadosc!!

Obenie jestem w Polsce i slysze co sie dzieje i doslownie krew mnie zalewa ze ukradl mi te piosenke i na niej robi kariere!! Ja zaplacilem za to i jestem tego wlascicielem i bez mojej zgody nie mozna tego publikowac! – pisze Matey.

Czy faktycznie Przemek Puk jest winny zaistniałej sytuacji? Co z jego występem w Sopocie? Będziemy śledzić tę sprawę.

\"Matey

Matey – Poczuj ten czas
Matey – Poczuj Ten Czas

Przemek Puk – Chyba mnie znasz