W ostatnich dniach portale społecznościowe Brytyjczyków zalały fotki… pająków. I wcale nie chodzi o przedłużający się halloweenowy klimat, ale o realny strach, z jakim wiąże się odkrycie, że w domu pojawił się nieproszony lokator.

Wraz ze spadkiem temperatur fałszywe czarne wdowy wchodzą do domów szukając schronienia przed zimą.

Ludzie na widok dość dużych stworze maszerujących po ich ścianach, sufitach i podłogach, wpadają w panikę. Niektórzy piszą, że zostali pogryzieni przez fałszywą czarną wdowę.

Czy rzeczywiście trzeba się bać fałszywej czarnej wdowy?

Eskperci uspokajają, że pająki te nie są zbyt groźne dla ludzi. Co prawda sporadycznie zdarzają się przypadki, gdy po ugryzieniu przez pająka konieczna była hospitalizacja, ale sytuacje takie są odosobnione. Najczęstsze objawy po ugryzieniu przez fałszywą czarną wdowę ro lekki ból i swędzenie. Wizyta w szpitalu jest konieczna, gdy u kogoś dochodzi do reakcji alergicznej na jad pająka.

Fałszywa czarna wdowa do Wielkiej Brytanii trafiła ponad 100 lat temu. Przewieziono ją z tropikalnych rejonów świata, gdzie występowała jako pospolity gatunek, wraz z ładunkiem na statkach.

A dla tych, którzy nie boja się pająków w domach, mamy dobrą wiadomość. Pająki w mieszkaniu są pożyteczne! Po pierwsze pająki zjadają szkodniki – karaczany, skorki, komary, muchy i mole. Poza tym pająki… zjadają inne pająki. I w końcu pająki ograniczają rozprzestrzenianie się chorób – głównie dzięki temu, że oczyszczają nasz dom ze szkodników odpowiedzialnych za przenoszenie chorób (komary, pchły, muchy, karaczany itd.).

Przerażeni Brytyjczycy wrzucają do sieci zdjęcia pająków w domach

Przerażeni Brytyjczycy wrzucają do sieci zdjęcia pająków w domach