Niedawno pisaliśmy o tym, w jaki sposób Marcin Tyszka (41 l.) wypowiedział się na temat modelek plus size. Porównał je do słonic, a program do modelkowego mięsnego jeża.

ZOBACZ: Marcin Tyszka o modelkach plus size: To jest taki modelkowy mięsny jeż!

Rafał Maślak (28 l.), który jest jurorem w Supermodelka Plus Size stanął w obronie programu i jego uczestniczek. Na swoim Facebooku napisał:

Panie Marcinie, swoimi słowami obraził Pan ponad 40 procent kobiet żyjących w Polsce. Program Supermodelka Plus Size nie lansuje trendów, a ma za zadanie zmienić postrzeganie kobiet o pełniejszych kształtach. Pana stwierdzenie „nie zrobisz baletnicy ze słonicy” porównałbym raczej do wypowiedzi osoby opóźnionej i zacofanej, a nie człowieka, który zjeździł świat wzdłuż i wszerz, robił sesje dla najlepszych modowych magazynów i w dodatku pracuje w świecie, w którym oryginalność, odmienność są na wagę złota. Bądźmy bardziej tolerancyjni dla „inności”, która tak naprawdę jest normalnością i codziennością. Życie to nie plan sesji modowej do Vouge’a o czym warto pomyśleć zanim powie się o dwa zdania za dużo. Albo lepiej czasami po prostu nic nie mówić…

W komentarzach burza. Niektórzy uważają, że program to promowanie otyłości, a innym podoba się i apelują o większą tolerancję.

Kto ma rację?

Rafał Maślak MOCNO odpowiada Tyszce

Rafał Maślak MOCNO odpowiada Tyszce

Rafał Maślak MOCNO odpowiada Tyszce

Rafał Maślak MOCNO odpowiada Tyszce