Renne Zellweger (53 l.) przybrała na wadze, by zagrać rolę Bridget Jones, ale teraz jest mocno krytykowana za to, że wcielając się w zabójczynię Pam Hupp aktorka wybrała kostium i specjalną charakteryzację. Aktorka w najnowszym serialu „The thing about Pam” wciela się w rolę zabójczyni, która odsiaduje dożywocie za morderstwo Louisa Gumpenbergera w 2016 roku.

Poznajecie? To Renee Zellweger

Renee Zellweger od razu zareagowała na krytykę, w sieci pojawiły się komentarze, że rola powinna trafić do aktorki plus size. 

Istnieje wiele niesamowicie utalentowanych aktorek plus size, które mogłyby zostać zatrudnione do roli zamiast Zellweger. Dlaczego zostały przeoczone, a charakteryzacja uważana jest za realną opcję […] Zellweger w oszukanym rozmiarze plus size jest szkodliwa, fatfobiczna […] Wygląda na to, że nie brała pod uwagę wpływu, jaki to będzie miało na otyłych ludzi i jest nieświadoma i/lub naiwna, że ​​dodaje piętno grubym ludziom, z którymi spotykają się na co dzień – powiedziała pisarka plus size Sarah Alexander.

Czy świat oszalał już doszczętnie?

Sama Renee Zellweger powiedziała, że ​​była „zdumiona”, gdy po raz pierwszy zobaczyła siebie jako morderczynię Hupp po charakteryzacji. Gwiazda niedawno w wywiadzie dla Entertainment Tonight podkreśliła, że ​​dla widzów „naprawdę ważne” jest to, by starała się wyglądać jak Hupp tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Renne Zelleweger przeszła prawdziwą metamorfozę

Byłam zdumiona […] Nie spodziewałem się, że będzie to aż tak niezwykłe […] „Ideą jest bycie dokładnym, ideą jest dokładność. Myślę, że szczególnie w przypadku opowiadania tej historii naprawdę ważne było, aby jak najbardziej przypominać Pam Hupp, jak to tylko możliwe – wyznała aktorka.

A jakie jest wasze zdanie? Czy aktorzy muszą wcielać się w role, do których pasują fizycznie, wiekowo czy etnicznie?

Renée Zellweger Fot. Forum

Renée Zellweger Fot. ZapatA/MEGA / The Mega Agency / Forum

Renee Zellweger Fot. Forum

Renée Zellweger Fot. Christopher Polk / Zuma Press / Forum

Renée Zellweger Fot. Jen Lowery/Mega Agency/Forum