Czy mem może zrujnować karierę? Jak się okazuje, może. O ile właścicielka Grumpy Cat zarabia fortunę na swoim upośledzonym (tak, ten kot ma wadę genetyczną!) pupilu, o tyle w tym wypadku jest to historia bez happy endu.

Tajwańska modelka twierdził, że pewne zdjęcie zamknęło jej drogę do modelingu na zawsze.

Parę lat temu po sieci krążyła historia (jak się okazuje nieprawdziwa) mówiąca o pięknej kobiecie, która nie przyznała się mężowi, iż wcześniej przeszła szereg operacji plastycznych. Prawda wyszła na jaw, gdy kobieta urodziła wybrankowi brzydkie dzieci. Z powodu kłamstwa para rozstała się.

Tę współczesną legendę wiele razy dementowano, ale fakt jest taki, że zdjęcie ilustrujące historię sprawiło wiele przykrości modelce, która na nim widnieje.

Gdy je wykonano, Heidi Yeh w modelingu pracowała dwa lata. Szło dobrze, póki ktoś ze zdjęcia wykonanego na potrzeby kampanii reklamowej kliniki plastycznej z 2012 nie zrobił mema.

Rozpacza, bo mem zrujnował jej karierę modelki (FOTO)

Na obrazku widać szczęśliwą, uśmiechniętą rodzinkę. Dwoje pięknych rodziców i troje mało urodziwych dzieci. Okazało się, że twarze pociech zostały celowo przerobione w programie graficznym. Zdjęcie opatrzone było podpisem: „Będziesz musiał się martwić tylko o to, jak wyjaśnisz to dzieciom”.

Po tym, jak mem okrążył internet, kobieta z fotografii przekonuje, że to koniec jej kariery. Wszyscy z historię uwierzyli, biorąc za pewnik to, że modelka jest po operacjach plastycznych, bardzo zresztą popularnych w Azji. Historia nabrała rumieńców za sprawą tabloidów. Nawet brytyjski Daily Mail opublikował ją, dodając imię rzekomego małżonka, Jian Feng (oczywiście zmyślone). Później zamieszczono sprostowanie dodając jednak, iż dziennikarze „uważają całą historię za niezwykle zabawną”.

– Nawet mój chłopak pytał, czy to prawda! – mówi zrozpaczona modelka, która od tamtego czasu przestała otrzymywać oferty pracy.

Gdy Heidi pozowała do zdjęcia, nie miała pojęcia, że zostanie wykorzystane w taki, a nie inny sposób. Agencja fotograficzna sprzedała jednak fotografię klinice bez konieczności uzgadniania tego z modelami.

Pamiętacie sprawę Natalii Siwiec i kremów wybielających odbyt? Kaliber może inny, ale mechanizm bardzo podobny… Choć Natalia chyba z tego powodu nie płakała.

Rozpacza, bo mem zrujnował jej karierę modelki (FOTO)