Jej zaginięciem żyje cała Polska. Ewa Tylman wyszła z kolegą z imprezy integracyjnej w pracy. Do domu już nie dotarła. Monitoring zarejestrował około 3 nad ranem, że dziewczyna szła chwiejnym krokiem w kierunku mostu św. Rocha. Tu ślad się urywał.

Co się stało z Ewą? Policja przyjmuje wersję jej śmierci. Kolega został zatrzymany. W sprawę zaangażował się też Krzysztof Rutkowski, który chętnie organizował konferencje i zamieszczał różne wpisy na swoim koncie na FB. Podniósł między innymi wątek satanistyczny – kolega Tylman mógł dokonać rytualnego mordu.

poznan.wyborcza.pl/ podaje, że policja zatrzymała kilka godzin temu samochody detektywa:

– Realizujemy nakazy wydane przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu związane z zatrzymaniem do przeszukania trzech samochodów. Czynności mają na celu zabezpieczenie dowodów przestępstwa. Policjanci realizujący polecenia prokuratora zatrzymali wytypowane pojazdy w sposób dynamiczny, w różnych miejscach na terenie Wielkopolski. Zatrzymana została jedna osoba, która podejrzewana jest o utrudnienia śledztwa– powiedział rzecznik wielkopolskiej Policji.

Sprawę na swoim FB skomentował też Krzystzof:

Niestety podróż na urodziny Juniora przerwało mi zatrzymanie na autostradzie policji … dokładnie wydziału kryminalnego z Poznania.
Czego dotyczy zatrzymanie? Do tej pory niestety NIE WIEM… !
Z tego co przekazał mi funkcjonariusz – mamy czekać, aż dojadą dokumenty z Poznania.
Zobaczymy jaki będzie dalszy rozwój sytuacji, cały czas czekam….
Będę Was informował na bieżąco co się dzieje.

Diedługo potem dodał:

-Cały czas czekam…
Z nieoficjalnego źródła wiem, że został zatrzymany również Robert Rewiński – naczelny portalu Patriot24.net oraz pracownik mojego Biura, którzy znajdowali się w Poznaniu i pracowali przy sprawie Ewy

Nieoficjalnie mówi się, że poszło między innymi i dowód osobisty Tylman, którą pewna kobieta znalazła na przystanku i odesłała do rodziców właścicielki. Policja instruowała wówczas ojca zaginionej, by nie otwierał przesyłki. Ten jednak zrobił to, wykonał fotografię i wysyłał ją do detektywa. Sęk w tym, że każde dodatkowe odciski utrudniają analizę.

AKTUALIZACJA!
Rutkowski poinformował już na FB, że jest wolny. Nie kryje oburzenia:

CO SIĘ DZIEJE ZE SŁUŻBAMI W POLSCE???!
Zostałem przesłuchany w charakterze świadka, ktoś spreparował przeciwko moim ludziom informacje jakoby mieli nakłaniać „świadka” do składania fałszywych zeznań…
Dotyczy Karoliny K. – świadka, który zeznawał na policji, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ mój pracownik z nią rozmawiał.
Zostały zabezpieczone 3 telefony i 1 ipad, w tym jeden telefon należący do mojej klientki do której kierowane były groźby.

Detektyw zapowiada pozwy:

POSYPIĄ SIĘ PROCESY SĄDOWE PRZECIWKO TYM MEDIOM, KTÓRE PODAŁY INFORMACJE, ŻE POSTAWIONE MI ZOSTAŁY ZARZUTY ZA UTRUDNIANIE ŚLEDZTWA JAK RÓWNIEŻ O NAKŁANIANIE ŚWIADKA DO SKŁADANIA FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ.

Dodał, że odebranie telefonu stanowiło poważne zagrożenie dla zdrowia i życia jego i rodziny:

CZY PROKURATOR ZDAJE SOBIE SPRAWĘ, ZE ZABIERAJĄC MI TELEFONY KOMÓRKOWE NARAZIŁ MNIE JAK RÓWNIEŻ MOJĄ RODZINĘ NA ZAGROŻENIE ŻYCIA BĄDŹ ZDROWIA W PRZYPADKU GDYBYM ZOSTAŁ ZAATAKOWANY PRZEZ BANDYTÓW.

Detektyw zapowiedział konferencję prasową.

Sprawa została wyjaśniona…CO SIĘ DZIEJE ZE SŁUŻBAMI W POLSCE???!Zostałem przesłuchany w charakterze świadka, ktoś…

Posted by Krzysztof Rutkowski on 4 grudnia 2015

Niestety podróż na urodziny Juniora przerwało mi zatrzymanie na autostradzie policji … dokładnie wydziału kryminalnego…

Posted by Krzysztof Rutkowski on 4 grudnia 2015

Cały czas czekam… Z nieoficjalnego źródła wiem, że został zatrzymany również Robert Rewiński – naczelny portalu…

Posted by Krzysztof Rutkowski on 4 grudnia 2015

Krzysztof Rutkowski zatrzymany w sprawie Ewy Tylman?!

Krzysztof Rutkowski zatrzymany w sprawie Ewy Tylman?!