Od kilku tygodni użytkownicy TikToka szaleją za filmem o wakacjach w Stegnie, który pojawił się na profilu @Sarusia55. Miejscowość Stegny nad Zatoką Gdańską w ciągu tygodnia zdobyło niewyobrażalną popularność. A wszystko zaczęło się od tego tekstu:

Witam was, jestem w Stegnie na plaży. Cześć. Cześć, na plaży jestem w Stegnie. Drugi dzień w Stegnie na plaży. Serdecznie was pozdrawiam ze Stegny, z Morza Bałtyckiego – powiedziała Sarusia55.

Friz wyznaje, że boi się mieć dzieci!

Pani Iwona, autorka filmu o Stegnie

Film w przeciągu kilku dni stał się viralem w sieci. Niestety nagranie zostało usunięte z TikTok’a, ale jak wiadomo, w internecie nic nie ginie.

Sytuację wykorzystał Friz i Tribbs. Viralowe nagranie wykorzystali do swojego nowego kawałka, w którym śpiewają: „Poznałem cię na plaży w Stegnie. W Stegnie na plaży znowu jestem. Bez ciebie w Stegnie jakoś piękniej”. 

Ekipa się rozpadła! Friz i Wersow nie rozmawiają z resztą EKIPY?

Pani Gosia, która znajduje się na TikToku pod nickiem Sarusia55 zażądała uznanie jej praw autorskich do utworu  i wypłacenie honorariów.

Chciałabym mieć korzyści z tej piosenki, jeśli można. Na konto w PayPal, które mam. Będę bardzo wdzięczna. Zapraszam panów Friz i Tribbs o to, żeby uznali moje prawa autorskie, bardzo proszę, ponieważ są to moje prawa autorskie — oświadczyła Pani Gosia.

@0lemonka0 Co o tym sądzicie? 🤔 #dlaciebie #jestemnaplażywstegnie @tojafriz @tribbs_music @sarusia55 ♬ dźwięk oryginalny - Iwona Małgosia Wojci

Tribbs w związku z ogromnym odzewem na publikację Pani Iwony wydał oświadczenie. Poinformował, że tworząc remiks „Stegny”, nie czerpał z tego żadnych korzyści pieniężnych, ale ma na to rozwiązanie:

Jest mi dość przykro, bo myślałem, że robiąc ten remiks, robię miły gest i to będzie miła niespodzianka dla Pni Gosi. Nigdy nie negowałem autorstwa Pani Gosi do tego remiksu ani nie czerpałem korzyści finansowych. To była dla mnie taka śmieszna akcja, która nabrała dziwnego echa. Dlatego chciałem Wam powiedzieć, że jeżeli wyjdzie pełny utwór to tylko za zgodą Pani Gosi. Pomyślałem, że oddam pełnie zarobków Pani Gosi, która jest osobą w potrzebie i przynosi nam uśmiech na TikToku codziennie. Mogę też zarejestrować ten utwór w ZAiKS – tłumaczy Tribbs.

Friz i Wersow kupili razem DOM! Całkowicie futurystyczny, inny niż wszystkie (ZDJĘCIA)

@tribbs_music Jeśli (za zgodą autorki) wydamy remiks „Stegny”, to przekazuję 100% zarobku dla @sarusia55 ♬ dźwięk oryginalny - Tribbs Music