49-letnia Selma Blair to aktorka znana z takich hitów lat 90. i 2000., jak „Szkoła Uwodzenia”, czy „Legalna Blondynka”. Dziś piękność Hollywood walczy z ciężką chorobą, która wyniszcza jej organizm. Sprawiając, że jest coraz mniej sprawna fizycznie. W sierpniu 2018 zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane.

2 miesiące później podzieliła się tą straszną wiadomością na Instagramie. „Jestem niepełnosprawna. Czasami przewracam się. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest zamglona. A moja lewa strona pyta o drogę zepsutego GPS. Ale działam”

Chora na stwardnienie rozsiane Selma Blair dokonała niemożliwego

Selma Blair choruje na stwardnienie rozsianie

Aktorka, która automatycznie stała się rzeczniczką osób chorych na stwardnienie rozsianie, próbuje prowadzić normalne życie. Dlatego też postanowiła przejść ryzykowną procedurę przeszczepu komórek macierzystych. O drodze i operacji mówi w wyjątkowym filmie dokumentalnym „Introducing, Selma Blair”.

Dokument trafił do kin 15 października, dostępny będzie również na platformie Discovery+ 21 października. Obraz daje intymny obraz zmagań Selmy Blair z okrutną chorobą autoimmunologiczną i jej podróży do niebezpiecznej operacji – potencjalnie śmiertelnego przeszczepu komórek macierzystych. Operacja odbyła się w Northwestern University w Chicago.

Selma Blair musiała OGOLIĆ GŁOWĘ. Pokazała wstrząsające zdjęcie ze szpitala

Aktorka zdecydowała się na tę trudną procedurę, gdyż jej stan się wciąż pogarsza, a lekarstwa, które przyjmowała nie powstrzymywały choroby przed pustoszeniem jej organizmu. Przeszczep komórek macierzystych ostatecznie zakończył się sukcesem, ale niestety nie jest to cudowne lekarstwo, na jakie liczyła Blair. Pod koniec filmu dokumentalnego jest w stanie wrócić do jazdy na swoim ukochanym koniu, ale wciąż stawia czoła wyzwaniom i porusza się o lasce lub na specjalnym trzykołowym wózku.

Selmie życzymy zdrowia i siły!

Selma Blair przebywa w szpitalu. Cierpi na stwardnienie rozsiane