Shakira mimo że jakiś czas temu wyprowadziła się z Hiszpanii, dalej ciągną się za nią problemy za rzekome oszustwa skarbowe. Już na ten moment jest winna rządowi hiszpańskiemu 14,5 mln euro, czyli ponad 66 mln złotych!

Shakira stanie przed sądem!

Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe

Teraz znów hiszpańska prokuratura zarzuciła artystce oszukanie państwa na kwotę 6,7 mln euro w 2018 roku. Miała oszukiwać na niezadeklarowanych wielomilionowych zaliczkach na pokrycie jej światowej trasy El Dorado World Tour.

Jak tłumaczy prokuratura, podatki od wszystkich międzynarodowych dochodów powinna odprowadzić w Hiszpanii, a zamiast tego przekierowała ona swoje pieniądze do spółek zarejestrowanych w tzw. rajach podatkowych. Dzięki temu zmniejszyła kwotę należną Państwowej Administracji Urzędu Podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Stacja RTVE twierdzi, że artystka jest świadoma nowych zarzutów. 

Przypominamy, że majątek Shakiry jest obecnie wyceniany na 300 milionów dolarów.

Shakira nie ma litości dla nowej dziewczyny Gerarda Pique: „Jest dla niej miejsce w piekle”

Prawnicy Shakiry przekazali, że przygotowują się do procesu, który odbędzie się już w listopadzie: Obecnie koncentrujemy się na przygotowaniach do procesu dotyczącego lat 2012-2014, który rozpocznie się 20 listopada” .

Shakira opuszcza Barcelonę i zabiera dzieci. Wydała oświadczenie

Proces z lat 2012-2014 dotyczy niezapłacenia 14,5 miliona podatków. Artystka tłumaczyła, że wówczas prowadziła „koczownicze życie”, ale prokuratura upiera się, że ponad połowę każdego roku mieszkała w Hiszpanii i powinna była płacić podatki w tym kraju.

fot.GTRES / Gtres Online / Forum

Shakira, Gerard Pique Fot. Forum

Fot.Ulmer / imago sport / Forum