Na przestrzeni ostatnich lat w życiu Shakiry było wiele burz. Artystka nie tylko rozstała się z wieloletnim partnerem, Gerardem Pique, lecz także została oskarżona o oszustwa finasowe. Wokalistka miała nie płacić podatku dochodowego w Hiszpanii w latach 2012-2014, bo jak twierdziła w tamtym czasie nie mieszkała w ojczyźnie swojego ówczesnego partnera. Gwiazda przekonuje też, że przez swoją pracę prowadziła i wciąż prowadzi koczowniczy tryb życia. Barcelońska prokuratura miała jednak inne zdanie na ten temat, a co za tym idzie, zarzuciła 46-latce złamanie prawa.

Shakira znowu oskarżona o oszustwa podatkowe. Kwota szokuje!

Shakira stanęła przed sądem i… zgodziła się na ugodę

Kolumbijka stawiła się dziś przed barcelońskim sądem. Hiszpańskie media donoszą jednak, że do kolejnych spotkań z wymiarem sprawiedliwości już nie dojdzie – przynajmniej w tej sprawie. A wszystko dlatego, że artystka zdecydowała się podpisać ugodę z prokuraturą. Jakie są zasady tej umowy? W zamian za wolność (w zamknięciu mogła spędzić nawet 8 lat!), Shakira zobowiązała się zapłacić grzywnę w wysokości 438 tysięcy euro. Ponadto gwiazda ma też zapłacić 7,3 miliona euro, czyli 50 procent kwoty będącej przedmiotem sprawy! Dodajmy jeszcze, że w sprawie wykonawczyni takich hitów jak „Hips Don’t Lie”, „Waka Waka” czy „La Tortura” miało zeznawać aż 117 świadków. Proces rozplanowana na 12 rozpraw.

Magdalena Stępień jest w ciąży? Zabrała głos!

Czy to oznacza, że kolumbijska gwiazda przyznaje się do winy? Niezupełnie. Z oświadczenia, które przedstawili przedstawiciele artystki, wybrzmiewa, że wciąż czuje się ona niewinną.

Chociaż byłam zdecydowana bronić swojej niewinności w procesie, który, jak byli przekonani moi prawnicy, rozstrzygnąłby na moją korzyść, podjęłam decyzję o ostatecznym rozwiązaniu tej sprawy, mając na względzie dobro moich dzieci. Muszę zapomnieć o stresie i żniwach emocjonalnych ostatnich kilku lat i skupić się na rzeczach, które kocham – moich dzieciach i wszystkich szansach, jakie pojawią się w mojej karierze, w tym nadchodzącej światowej trasie koncertowej i moim nowym albumie – można przeczytać w oświadczeniu.

Warto wiedzieć, że to nie jest jedyna sprawa sądowa Shakiry. Prokuratura ściga artystkę również za niepłacenie podatków w 2018 roku. Śledczy uważają, że w tym czasie wokalistka także mieszkała w Hiszpanii, a swoje pieniądze kierowała do spółek, zarejestrowanych w tak zwanych rajach podatkowych. Według nich piosenkarka jest jeszcze winna skarbu państwa 6,7 miliona euro.

Kazik niespodziewanie musiał przejść operację. Wiadomo już, co było powodem

 

EXCLUSIVE: Shakira takes her kids Sasha and Milan go to lunch at Cipriani in New York.
12 Mar 2023,Image: 762478719, License: Rights-managed, Restrictions: World Rights, Model Release: no, Pictured: Shakira, Sasha, Milan, Credit line: MEGA / The Mega Agency / Forum

Shakira attends the 2023 MTV Video Music Awards at the Prudential Center in Newark, New Jersey, U.S., September 12, 2023.,Image: 804868307, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: ANDREW KELLY / Reuters / Forum