Sharon Osbourne (71 l.) ujawniła, że ona i jej mąż Ozzy Osbourne (74 l.) mają zawarty pakt o wspomaganym samobójstwie. Brytyjska gwiazda amerykańskiej telewizji początkowo poruszyła ten wciąż kontrowersyjny temat w swoich wspomnieniach „Survivor: My Story – The Next Chapter” z 2007 roku, w których stwierdziła, że para ma zamiar zwrócić się do szwajcarskiej organizacji Dignitas, zajmującej się samobójstwem wspomaganym przez lekarza – samobójstwem wspomaganym medycznie.

Kelly Osbourne znów krytykuje księcia Harry’ego

Temat pojawił się ponownie w mediach, gdy najnowszym odcinku podcastu „The Osbournes”, w którym występują Sharon, Ozzy i ich dzieci Kelly i Jack. I to właśnie Jack zapytał, czy jego rodzice „nadal planują eutanazję”

Myślisz, że mamy zamiar cierpieć? Wierzymy w 100% w eutanazję, odpowiedziała Sharon Osbourne.

Sharon i Ozzy Osbourne wierzą w eutanazję

Pakt Sharon i Ozzy’ego początkowo wynikał ze śmierci ojca Sharon i potentata muzycznego Dona Ardena w 2007 roku z powodu choroby Alzheimera. Sharon niezwykle cierpiała przez lata, gdy patrzyła na ból schorowanego ojca. Powiedziała, że w związku z tym nie chce narażać na to siebie, swojego ukochanego i dzieci.

Sharon Osbourne wygląda jak „quazimodo” po ostatnim liftingu

Sporządziliśmy plany eutanazji, jeśli kiedykolwiek zachorujemy na chorobę wpływającą na nasz mózg . Jeśli Ozzy lub ja kiedykolwiek zachorowalibyśmy na Alzheimera, to by był koniec. Zebraliśmy dzieci wokół kuchennego stołu, przedstawiliśmy im nasze życzenia i wszystkie się zgodziły, wyznała Sharon Osbourne.