Shawn Mendes wyznał, że walczy z chronicznym stresem. Na swoim Instagramie wyznał, że po raz pierwszy pojawił się na scenie, odkąd odstawił leki.

Shawn Mendes cierpi na nerwicę?

Shawn Mendes ma ogromną ilość fanów z całego świata. Jego talent wiąże się dla niego z odpowiedzialnością. 20-latek przed wyjściem na scenę bardzo się stresuje. Kilka razy zaznaczał w wywiadach, że nie chce zawieść fanów. Aby poradzić sobie ze stresem bierze leki uspokajające.

Shawn Mandes w samych bokserkach! Dziewczyny patrzyły tylko na TO

Stres przenosił się na jego życie osobiste. Na jakiś czas musiał zrezygnować z social mediów, żeby uniknąć nerwowych sytuacji. Komentarze fanów, opinia w Internecie była dla niego bardzo ważna i powodowała bezdechy. Musiał zacząć brać leki i unikać Instagrama, czy Facebooka.

Shawn Mendes: niech Justin Bieber zrobi miejsce

Shawn Mendes przyznał, że przez rok brał leki przepisywane również na nerwicę lękową  –  leki beta-adrenolityczne:

Jako wykonawca stajesz się bardzo zdenerwowany, czasem się denerwujesz, a rzeczy mogą stać się dla ciebie bardzo trudne. Są  lekarstwa i rzeczy, które możesz zrobić, aby temu zapobiec. Medytuję i robię wiele innych rzeczy. Są leki nazywane beta-blokerami. Spowalniają tętno, więc możesz być mniej zestresowany, uspokoić się i oddychać, ale mimo to jest to lekarstwo i chcę, abyście wiedzieli, że przez ostatni rok zażywałem leki, który spowalniały moje tętno, dzięki czemu mogłem być spokojny na scenie. Chcę, żebyście to wiedzieli, bo myślę, że to ważne, żebyście byli świadomi, że to mój pierwszy dzień bez tego leku. Jeśli się denerwujesz, to znaczy, że ci na tym zależy. A ja niczym nie przejmuję się bardziej niż wami, dlatego moje ręce się tak trzęsą – wyznał schodząc ze sceny.

Takie słowa wywołała ogromne brawa pod sceną.

Justin Bieber wczoraj żartował, a dzisiaj przeprasza:”Jestem żartownisiem”

Miejmy nadzieję, że Shawn Mendes szybko dojdzie do siebie, a nerwica nie będzie miała swojego nawrotu.

Shawn Mendes
*EXCLUSIVE* Shawn Mendes gives a thumbs up as he departs on a flight at LAX airport Shawn Mendes