Piątkowe wydanie Super Expressu wywołało wielką burzę. Na okładce tabloidu ukazało się zdjęcie chorego Wojciecha Młynarskiego (75 l.). Wybitny satyryk, poeta i wykonawca genialnych piosenek został sfotografowany w łóżku. Jak mówią jego córki, Agata Młynarska i Paulina Młynarska, fotkę zrobiła pielęgniarka, która opiekuje się Młynarskim.

Zobacz: Paulina Młynarska porównała Matkę Teresę do psychopatki!

W artykule w SE napisano, że artysta trafił do środka opiekuńczego, ponieważ jego stan bardzo się pogorszył.

– Dziś stało się coś, co przekroczyło granice przyzwoitości i człowieczeństwa. Jedna z pań opiekujących się naszym Tatą zrobiła mu w domu zdjęcia, które opublikował Super Express. Tata od miesięcy walczy o życie. Od miesięcy staramy się za wszelką cenę ochronić go, zadbać, stworzyć jak najlepsze, najbezpieczniejsze warunki do leczenia i zmagania z chorobą – stwierdziła Agata Młynarska. – Kim trzeba być, jakim człowiekiem, żeby dopuścić się takiego czynu? Osoba, która to zrobiła wielokrotnie rozmawiała ze mną o tym jak bardzo jest wierząca i jak bardzo modli się za Tatę. Była częścią naszej i jego intymności. Kim trzeba być, by posunąć się do decyzji o opublikowaniu takich zdjęć? Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości kim jest naczelny Superekspresu? To czego nigdy nie zrozumiemy, to JAK MOŻNA? – pyta Agata Młynarska.

Agata Młynarska poprosiła, by media nie żerowały na chorobie jej ojca:

– Chcę z tego miejsca prosić portale plotkarskie oraz tabloidy o to, by nie żerowały na chorobie naszego taty. Odpuście sobie, choćby ze względu na to, ile Polaków i Polek przez kilkadziesiąt lat, cieszyło się i nadal cieszy jego twórczością.

Jednocześnie siostry Młynarskie zapowiedziały, że podejmą działania prawne przeciwko osobie, która zrobiła zdjęcia.

– W imieniu swoim, rodzeństwa i fundacji im. Wojciecha Młynarskiego oświadczam, że dalsze publikowanie zdjęć, które obca osoba wykonała naszemu choremu ojcu, podczas gdy spał, ufnie, u siebie w domu, będzie miało konsekwencje prawne. Nasz prawnik już pisze pozew, a my udajemy się do prokuratury, by zgłosić popełnienie przestępstwa przez opiekunkę – poinformowała Paulina Młynarska. – Wiemy, kto to zrobił i wiemy za ile – napisała Młynarska na swoim Facebooku.

Czytaj: Agata Młynarska pożegnała się z TVP w WYJĄTKOWY sposób (VIDEO)

W rozmowie z portalem Wirtualne Media Młynarska potwierdziła, że skieruje pozew przeciw Super Expressowi.

20 minut temu na Twitterze Sławomira Jastrzębowskiego, redaktora naczelnego SE, ukazał się post:

Jestem właśnie po rozmowie z rodziną Państw Młynarskich i sprawa została wyjaśniona.

Siostry Młynarskie pozwą tabloid za zdjęcie chorego ojca na okładce

Siostry Młynarskie pozwą tabloid za zdjęcie chorego ojca na okładce

Siostry Młynarskie pozwą tabloid za zdjęcie chorego ojca na okładce

Siostry Młynarskie pozwą tabloid za zdjęcie chorego ojca na okładce

Siostry Młynarskie pozwą tabloid za zdjęcie chorego ojca na okładce