Artykuł kierowany głównie do pań, choć zapraszamy i panów z długi włosami.

Nakładanie odżywki na włosy po umyciu stało się swoistą rutyną, ale wiecie jak to jest – najwięcej błędów popełniamy w codziennych czynnościach. Czy na pewno wiecie, jak stosować odżywkę do włosów?

Zobacz: Czym smarować się po kąpieli? Najlepsze balsamy nawilżające do ciała!

Po co w ogóle używać odżywki? To jeden z najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji włosów, odżywia je, nawilża i zamyka łuski, co w praktyce ułatwia rozczesywanie.

Sprawdź, czy wiesz, jak i jak często używać odżywki do włosów

Jak prawidłowo stosować odżywkę? Nie aplikujemy zbyt dłużej ilości, ponieważ jej nadmiar obciąża włosy, może nie spłukać się do końca i zamiast lśniących włosy, będziemy mieć tłuste pasma.

Odżywkę zawsze nakładamy od końców włosów. Rozczesujemy pasma palcami i nanosimy na nie preparat. Nie wcieramy odżywki w skórę głowy, ponieważ w ten sposób można ją podrażnić. Unikamy też dotykania skóry twarzy.

W klasycznym podejściu do stosowania odżywki na włosy, preparat nanoszony jest po umyciu włosów. Jednak kilka miesięcy temu, mała zamiana ról zrobiła w internecie furorę. Zachęcone artykułami panie, chętnie stosowały odżywkę przed umyciem. Warto spróbować, włosy są o niebo gładsze.

Jaka jest najlepsza odżywka do włosów? Każda z pań pewnie ma swoich ulubieńców. Najpopularniejsze odżywki to odżywka Intensywna Odbudowa z Timotei, Ultra Doux z Garniera to chyba już klasyk. Tanie, wydajne i dobre są też odżywki z firmy Kallos.

A może coś naturalnego? Słyszałyście o majonezie jako odżywce do włosów? To nic innego jak dalsze wcielenie maseczki z jajek i oliwy stosowanej na włosy. Majonez regeneruje, nawilża i wzmacnia włosy. Stają się one miękkie i błyszczące. Trzeba jednak lubić takie eksperymenty.

Zobacz: Jakiego kremu nawilżającego używać, gdy ma się cerę trądzikową?

Sprawdź, czy wiesz, jak i jak często używać odżywki do włosów

Jak stosować odżywkę do włosów Jantar?

Wiele z internautek powie, że najlepszą odżywką do włosów jest ta z firmy Jantar. Jak jej używać? Porcję produktu – dla odmiany – wmasowujemy w skórę głowy, robimy masaż cebulek. Odżywkę zaleca się do stosowania na noc, ponieważ w nocy skóra głowy ma wyższą temperaturę i produkt lepiej się wchłania. Nowa wersja odżywki Jantar nie wymaga codziennego mycia włosów, więc rano wstajemy, czeszemy się i możemy wychodzić.

Sprawdź, czy wiesz, jak i jak często używać odżywki do włosów