Chińska tenisistka Peng Shuai (35 l.) na początku tego miesiąca oskarżyła jednego z chińskich urzędników państwowych o napaść na tle seksualnym. Od tamtej pory Peng Shuai uznawana jest za zaginioną. Jednak biorąc pod uwagę reżimowe rządy komunistycznych Chin, świat obawia się, że Peng Shuai nigdy się nie odnajdzie. Chiny muszą dbać o resztki reputacji?

Agnieszka Radwańska gra w tenisa w… SALONIE. Przy okazji pokazała SPORY brzuszek

Co się stało z Peng Shuai?

Reporter, który zajmował się sprawą tenisistki, mówi, że „presja” na Chiny rośnie, aby „odpowiedzieli o jej miejscu pobytu”. 35-letnia Peng nie była widziana publicznie, odkąd oskarżyła Zhang Gaoliego, byłego członka Stałego Komitetu Partii Komunistycznej, o zmuszanie jej do seksu. Peng opublikowała oskarżenie w Weibo 2 listopada, ale post został niedługo potem usunięty.

Opinia publiczna naciska coraz bardziej na działania. Do protestu i „uwolnienia” chińskiej tenisistki dołączyły największe gwiazdy tego sportu. Naomi Osaka, Serena Williams, Petra Kvitová, Nadia Petrova. czy Andy Murray dołączyli do akcji #whereisPengShuai (ang. gdzie jest Peng Shuai)

Co za nogi! Księżna Kate w szortach gra w tenisa z mistrzynią US Open (ZDJĘCIA)

To nie wszystko. Nie tylko wielkie nazwiska dołączyły do akcji, ale również oficjalne stowarzyszenie kobiet w tenisie – Women’s Tennis Association (WTA) również wyraziło swoje zaniepokojenie Peng, zwłaszcza odkąd w środę opublikowano e-mail od państwowego nadawcy telewizyjnego CGTN, w którym twierdzono, że być napisany przez samą Peng. Z wiadomości wynika, że chińska tenisistka zaprzecza swoim oskarżeniom. Zaprzecza, że ​​była napastowana seksualnie i twierdzi, że odpoczywa w swoim domu. Nikt w to nie wierzy.

Mamy nadzieję, że sprawa rozwiąże się i Peng Shuai odnajdzie się cała i zdrowa.

Agnieszka Radwańska OFICJALNIE zakończyła KARIERĘ

Peng Shuai, Fot. Schreyer / imago sport / Forum