Szymon Hołownia (44 l.) chyba nie do końca zorientował się, że kampania wyborcza już się zakończyła i z okazji Dnia Nauczyciela wystosował orędzie do pracowników systemu edukacji. Znany z ciętego języka dziennikarz nie szczędził gorzkich słów pod adresem rządzących.

Żona Szymona Hołowni wystąpiła w jego spocie wyborczym

Szymon Hołownia o nauczycielach

Na swoim facebookowym profilu Szymon Hołownia złożył życzenia nauczycielom oraz wypunktował bolączki systemu polskiej oświaty. Dziennikarz odniósł się także do wczorajszych słów ministra edukacji, który stwierdził, że nie należy obawiać się covid-19, ponieważ nauczyciele giną również w wypadkach samochodowych.

Szymon Hołownia zauważył, że żadna władza nie szanowała nauczycieli, jednak obecny obóz rządzący jest najmniej przychylny tej grupie zawodowej.

Kinga Duda ma nową pracę. Podjeżdża pod nią LIMUZYNĄ

Państwo polskie (…) nie szanuje nauczycieli – grzmiał były gospodarz „Mam talent”. Zwłaszcza w ostatnich latach stawia wszystkich uczestników życia szkolnego coraz bardziej na baczność i oczekuje wykonania zadania. Nakazuje coraz mniej myśleć, coraz bardziej słuchać – podsumował Hołownia. (…) Obecna władza w tym braku szacunku pobija wszystkie poprzednie – powiedział Hołownia.

Dziennikarz odniósł się do sytuacji w szkołach związanej z covid-19.

Teraz w momencie ciężkiej próby jaką jest pandemia, po raz kolejny doświadczacie obojętności i pogardy, bo jak inaczej nazwać chociażby wczorajszą wypowiedź ministra, który śmierć dwójki nauczycieli z powodu covidu skwitował stwierdzeniem, że nauczyciele giną także w wypadkach samochodowych – pytał retorycznie Hołownia.

Hołownia wrócił do wydarzeń z marca, kiedy zamknięto szkoły.

Zostaliście pozostawieni sami sobie z brakiem sprzętu, oprogramowania, doświadczenia.

Szymon Hołownia jasno dał do zrozumienia, że jego zdaniem to dyrektorzy szkół powinni podejmować decyzje o ich ewentualnym zamknięciu – obecnie ta decyzja należy do Sanepidu.

Władza jednak jak zwykle postanowiła wiedzieć lepiej, kontrolować mocniej, w zamian nie dać nic. Nawet maseczek – skwitował.

Na koniec swojej wypowiedzi powrócił do czasów swojej szkoły i wymienił swoich ulubionych nauczycieli. Nie omieszkał również wspomnieć, że miał indywidualny tryb nauczania z historii, która była jego największą pasją. Ostatecznie wyraził nadzieję, że nadejdzie czas, kiedy rządzący docenią wysiłek pedagogów.

Kinga Duda jest polską Ivanką Trump – została społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy

Jak myślicie, kogo miał na myśli?

 

Uśmiechnięty Szymon Hołownia, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Szymon Holownia w garniturze

Szymon Hołownia, fot. Baranowski/AKPA