Milla Jovovich jest rosyjską aktorką znaną między innymi z ról w takich filmach jak Resident Evil, Piąty element czy Ocalona. Gwiazda zdradziła na swoim Instagramie, że jest w ciąży. Jovovich spodziewa się trzeciego dziecka. Aktorka w przypływie szczerości podzieliła się emocjonalnym wpisem dotyczącym traumatycznego przeżycia aborcji.

Anne Hathaway szczerze o problemach z zajściem w ciążę

Milla Jovovich wyznała, że miała aborcję

Milla Jovovich dwa lata temu podczas zdjęć do filmu w Europie była w czwartym miesiącu ciąży. Rozpoczęła się u niej przedwczesna akcja porodowa. Konieczne było wykonanie aborcji. Te doświadczenie przepłaciła wielomiesięczną depresją i izolacją.

Powiedziano mi, że podczas całego zabiegu muszę być przytomna. To było jedno z najstraszniejszych doświadczeń w moim życiu. Wciąż mam przez to koszmary. Byłam samotna i bezbronna. Kiedy pomyślę, że kobiety będą musiały przechodzić aborcję w jeszcze gorszych warunkach, niż ja musiałam, robi mi się słabo. Dzięki Bogu udało mi się wydostać z tego osobistego piekła bez pomocy leków, ale wspomnienie tego, co przeszłam i tego, co straciłam, będzie ze mną do śmierci.

Jovovich szczerze napisała o aborcji, zwracając uwagę na fakt, iż jest to temat tabu.

Aborcja to koszmar. Żadna kobieta nie chce przez to przechodzić. Ale musimy walczyć, by zachować prawo do bezpiecznej aborcji, jeśli już będzie ona konieczna. Nigdy nie chciałam mówić publicznie o tym doświadczeniu. Ale nie mogę milczeć, gdy stawka jest tak wysoka – napisała Jovovich na swoim Instagramie.

Milla Jovovich jest w ciąży

Po druzgocących wspomnieniach aktorka mogła pochwalić się emocjonującą informacją dotyczącą zajścia w ciążę.

Po tym, jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży 13 tygodni temu, poczułam mieszankę uczuć, od całkowitej radości do całkowitego przerażenia. Ze względu na mój wiek i utratę ostatniej ciąży nie chciałam zbyt szybko przywiązywać się do tego potencjalnego dziecka. To oczywiście nie było zabawne, a ostatnie kilka miesięcy moja rodzina i ja żyjemy jak na szpilkach, czekając na mnóstwo różnych wyników badań i spędzając większość czasu w gabinetach lekarskich – napisała aktorka

Pod wpisem Milli znalazło się wiele głosów wsparcia i podziękowań za jej szczere wyznanie. Aktorka swoimi traumatycznymi przeżyciami stara się zwiększyć świadomość u ludzi na temat aborcji.

Gratulujemy zajścia w ciążę!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Meghan Markle jest ZA ABORCJĄ? Szykuje się skandal!

Milla Jovovich i jej najodważniejsze zdjęcia (FOTO)

To DLATEGO Beyonce tak długo zwlekała z zajściem w ciążę?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Knocked up again.🤫 After I found out I was pregnant 13 weeks ago, I had a mixture of feelings ranging between complete joy and utter terror. Because of my age and losing the last pregnancy I didn’t want to get attached to this potential baby too quickly. That was obviously not fun and the last few months have been my family and I living on pins and needles waiting for a slew of different test results to come in and spending most of our time in doctors offices. Thank goodness we’re in the clear AND we found out that we’ve been blessed with another girl!😆😂🥰 Anyway, wish me and my baby luck! I send you all a lot of love and I’ll keep you posted on my progression! Xoxo m❤️

Post udostępniony przez Milla Jovovich (@millajovovich)

Wyświetl ten post na Instagramie.

I don’t like to get political and I try to only do it if a really have to and this is one of those times. If someone doesn’t want to continue reading, you have been warned. Our rights as women to obtain safe abortions by experienced doctors are again at stake. Last Tuesday, Georgia Governor Brian Kemp signed a draconian bill into law that outlaws all abortions after six weeks — before most women even realize they’re pregnant — including in cases of RAPE OR INCEST. This makes Georgia the sixth state to pass such a restrictive six-week abortion ban, joining Ohio, Mississippi, Kentucky, Iowa, and North Dakota. These laws haven’t been passed yet, but lawmakers in these states are trying. Abortion is hard enough for women on an emotional level without having to go through it in potentially unsafe and unsanitary conditions. I myself went through an emergency abortion 2 years ago. I was 4 1/2 months pregnant and shooting on location in Eastern Europe. I went into pre term labor and told that I had to be awake for the whole procedure. It was one of the most horrific experiences I have ever gone through. I still have nightmares about it. I was alone and helpless. When I think about the fact that women might have to face abortions in even worse conditions than I did because of new laws, my stomach turns. I spiraled into one of the worst depressions of my life and had to work extremely hard to find my way out. I took time off of my career. I isolated myself for months and had to keep a strong face for my two amazing kids. I started gardening, eating healthier and going to the gym everyday because I didn’t want to jump into taking anti depressants unless I had tried every other alternative. Thank God I was able to find my way out of that personal hell without turning to medication, but the memory of what I went through and what I lost will be with me till the day I die. Abortion is a nightmare at its best. No woman wants to go through that. But we have to fight to make sure our rights are preserved to obtain a safe one if we need to. I never wanted to speak about this experience. But I cannot remain silent when so much is at stake. #prochoice #prochoicegeneration

Post udostępniony przez Milla Jovovich (@millajovovich)

Milla Jovovich