Piotr Machalica, znany i ceniony aktor, zmarł w wieku 65 lat. Zaledwie trzy miesiące przed śmiercią wziął ślub z Aleksandrą. Kobieta zabrała głos – opublikowała podziękowania na profilu na Facebooku, który należał do męża.

Piotr Machalica nie żyje. Aktor był zarażony koronawirusem

Aleksandra Machalica zabrała głos po śmierci męża

Piotr Machalica zaledwie trzy miesiące przed śmiercią ożenił się z Aleksandrą Sosnowską, która była od niego młodsza o 21 lat. Była to prywatna uroczystość i wszystko odbyło się w tajemnicy przed mediami.

Uroczystość odbyła się w Częstochowie, bo moja ukochana żona stamtąd pochodzi. Było bajkowo i jestem bardzo szczęśliwy. Takie przypieczętowanie miłości było dla nas ważne — komentował Piotr w rozmowie z Faktem.

Piotr Machalica trzy miesiące przed śmiercią wziął ślub. Jego życie prywatne nie było usłane różami

Kobieta podziękowała personelowi medycznemu, który do końca próbował ratować życie jej męża.

Specjalne podziękowania kieruję do zespołu lekarzy, którzy 11 grudnia o godz. 14:54, przed samą intubacją i podłączeniem męża do respiratora, pozwolili i pomogli mu wykonać telefon do mnie. Za tę ostatnią rozmowę, za to pożegnanie, za ostatnie „kocham cię” będę wam wdzięczna do końca życia.

scena z: Piotr Machalica, SK:, fot. AKPA/AKPA

Gwiazdy pożegnały Piotra Machalicę: Olszówka, Damięcki, Janda, Barciś, Żak (ZDJĘCIA)

Aleksandra podziękowała za kondolencje i słowa wsparcia, a także osobom, które oglądały spektakle i brały udział w koncertach Piotra.

Dziękuję za kondolencje i słowa wsparcia, które napływały przez media społecznościowe, wiadomości, nekrologi prasowe. (…) Dziękuję państwu za te spotkania, za wasz udział w spektaklach i koncertach przez te wszystkie lata. Za podziękowania, które dostawał po tych wydarzeniach. Dzięki temu czuł się spełniony zawodowo i wiedział, że robi coś ważnego. Praca była jego pasją, a kontakt z publicznością motywował go do podejmowania nowych wyzwań.

Piotr Machalica

scena z: Piotr Machalica, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Piotr Machalica

scena z: Piotr Machalica, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Piotr Machalica

scena z: Piotr Machalica, SK:, fot. AKPA/AKPA