Już juro Walentynki, najbardziej komercyjne święto. Sklepowe półki uginają się od pięknie opakowanych czekoladek, misiów czy czerwonych róż. W tym dniu wielu singli umawia się na randki w ciemno, z osobami poznanymi przez Internet. Z tej okazji mamy dla Was badanie przygotowane przez portal ZaadoptujFaceta, które przedstawia jakie sytuacje są nie do zaakceptowania na pierwszj randce.

Anna Wendzikowska zdradziła nam, co będzie robić w WALENTYNKI! (WIDEO)

Czego Polki nie tolerują na pierwszej randce?

Aplikacje randkowe zyskują coraz większą popularność. Każdy z nas chce być w życiu szczęśliwy, dzielić troski i radosne chwile z wyjątkową osobą, zakochać się. Dlatego tak dużo osób sięga po telefon i decyduje się na założenie konta na tego typu portalach.

Pierwszej randce towarzyszą mieszane emocje. Z jednej strony jesteśmy podekscytowani spotkanie, zastanawiamy się jaka będzie ta druga osoba. Z drugiej zaś strony zawsze pojawia się uczucie strachu przed nieznanym. Obawy, czy będzie o czym rozmawiać, jaka będzie atmosfera na spotkaniu.

Randki online to niesamowity świat, który nie tylko daje możliwość nawiązania nowych kontaktów, ale też pozwala nam odkryć, to co lubimy najbardziej. Ponadto, lepiej poznajemy siebie, a co za tym idzie, dowiadujemy się, czego oczekujemy od potencjalnego partnera” – wyjaśnia Rocío Cardosa, specjalistka aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta

Walentynki

Ft.Istock

Portal ZaadoptujFaceta przeprowadził własne badania na podstawie pytań, jakich zachowań nie tolerują Polki podczas pierwszej randki.

Z zebranych materiałów wynika, że dla blisko co drugiej Polki (41%) najgorszym miejscem na pierwszą randkę jest bar szybkiej obsługi, natomiast dla prawie jednej trzeciej badanych to impreza rodzinna lub wesele. Zatem nie ma co zabierać nowo poznaną osobę do fast food’a. Co więcej, dla 18% Polek wyjście ze znajomymi lub na mecz również nie jest wymarzonym wyborem. 12% badanych wyklucza też pierwszą randkę na imprezie urodzinowej.

Pierwsza randka powinna odbyć się na neutralnym gruncie, tak żeby każda ze stron mogła poczuć się swobodnie.

Wśród źle widzianych nawyków, które praktykują mężczyźni podczas randki, respondentki wymieniają ciągle korzystanie z telefonu komórkowego. Taką opinie podziela ponad trzy czwarte Polek (77%).

Gdy mężczyzna podczas randki zaczyna obrażać inne osoby, 35% badanych deklaruje gotowość do wyjścia z restauracji. Takie zachowanie pokazuje brak klasy. Aż ciężko zrozumieć, czemu pozostałe 65% godzi się na chamstwo.

Zdecydowana większość Polek (93%) nie znosi, gdy facet na randce mówi o swoich byłych. Jedynie 7% badanych nie ma z tym problemu. Zdaniem 90% ankietowanych, równie denerwujący są mężczyźni, którzy na randce mówią wyłącznie o sobie. To powinna być wymiana zdań, tak żeby każda ze stron mogła dowiedzieć się czegoś ciekawego o drugiej osobie.

Kawalerze, tym tekstem nie poderwiesz żadnej kobiety

Polki zdradziły w badaniu, jakie były najgorsze teksty na podryw, które usłyszały w stosunku do siebie.

  • Jesteś taka mądra i ładna! Dlaczego nie masz chłopaka?
  • Bolą Cię nogi? Bo cały dzień chodzisz po mojej głowie.
  • Masz ładną twarz, ale jesteś przy kości.
  • Zgubiłem się. Pomożesz mi znaleźć drogę do Twojego serca?
  • Jesteś taka ładna jak moja eks!

Fot.Istock

ZaadoptujFaceta to pierwszy portal i aplikacja randkowa, które odwracają tradycyjne role, dając kobietom pełną swobodę wyboru tego, z kim i kiedy chcą rozmawiać. Ciekawa formuła serwisu przyciągnęła już ponad 25 milionów osób na całym świecie, z czego 86% to użytkownicy w wieku od 18 do 35 lat.

Może Wam przydarzyła się krępująca sytuacja podczas randki? Jesteśmy ciekawi Waszych historii.

Możecie pisać w komentarzach.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Ponad połowa Polaków zamierza obchodzić Walentynki