O Tess Holliday, modelce plus size, zrobiło się głośno 4 lata temu. Tess podpisała wtedy kontrakt z agencją modelek i zaczęła pojawiać się w sesjach zdjęciowych. Jednocześnie zaczęła walkę o akceptację osób noszących duże rozmiary.

Monika Borzym z rozmiarem PLUS SIZE naga w Playboyu. Komentarze: w końcu KOBIETA, a nie wygłodzony szczypior

Tess Holliday – modelka ważąca 140 kg na plaży w kostiumie kąpielowym

Holliday od początku głośno mówiła o tym, że jako osoba puszysta jest dyskryminowana.

Projektanci nie są zainteresowani tworzeniem ubrań w większych rozmiarach lub nie uważają, że jest to ważne – mówiła w wywiadzie dla The Independent.

Modelka włożyła mnóstwo energii w uświadamianie, że branża fashion jest zamknięta dla osób innych, niż bardzo szczupłe. Powtarza, że osoby plus size mają swoje potrzeby, mają też pieniądze, które chciałyby wydawać na ładne rzeczy. Dlaczego więc projektanci im tego nie umożliwiają?

Wygląda jak KSIĘŻNA? Blogerka PLUS SIZE kopiuje styl Meghan Markle (ZDJĘCIA)

Tess Holliday waży prawie 140 kg. We wrześniu 2018 roku pojawiła się na okładce Cosmopolitan wzbudzając tym samym wielką sensację. Na zarzuty, że promuje chorobę, Tess odparła:

Nie martwcie się o mój gruby tyłek. Martwcie się o to, jakimi okropnymi ludźmi jesteście, skoro narzekacie, że to, że jestem na okładce, wpływa na wasze ograniczone życie – mówiła Tess.

Modelka zapewniała też, że dopiero gdy stała się naprawdę duża, zaakceptowała siebie:

Jestem cięższa niż kiedykolwiek i dopiero teraz, gdy tyle ważę, pokochałam siebie.

Kasia z Supermodelki Plus Size okaleczała się będąc nastolatką (VIDEO)

Paparazzi podglądali modelkę, gdy plażowała w Malibu. Holliday miała na sobie jednoczęściowy kostium. Bez filtrów i Photoshopa – tak naprawdę wygląda gwiazda okładek.

Tess Holliday spędza dzień na plaży w Malibu, Fot. Forum, Mega Agency

Forum, Mega Agency

Forum, Mega Agency