Andrzejkowy wieczór wróżb to z pewnością jeden z najbardziej tajemniczych zwyczajów. Kto z nas choć raz nie przelewał wosku przez dziurkę od klucza, czy nie wróżył z fusów herbaty. Niektórzy wierzą w tego typu przepowiednie, inni traktują je z przymrożeniem oka. Zapytaliśmy gwiazdy, jak one spędzają andrzejki i czy mają swoje ulubione wróżby.

Kate Middleton PIERWSZY raz o dziecku Meghan i Harry’ego

Doda

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

Lubię andrzejki, ale zazwyczaj pracuję w trakcie tego dnia na scenie;) Zawsze lubiłam czarować, a w liceum miałam ksywkę Merlin… Niestety nie od Monroe, tylko od sławnego czarodzieja. Zatem jak wróżyć z wosku to tylko do mnie!

Karolina Korwin-Piotrowska

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

Nie świętuję. W dzieciństwie wróżby jakieś robiłam, teraz nie.

Klaudia Wiśniowska

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

Andrzejki świętuję w wigilię św. Andrzeja, czyli dziś. Mam prawdziwą obsesję na punkcie wróżenia – w sumie przez mamę, bo gdy byłam mała, w Andrzejki do mamy przychodziły koleżanki i wróżyłyśmy. Nie wyobrażam sobie świętowania bez lania wosku. Druga wróżba to ustawianie butów – czyj but pierwszy wyjdzie z pokoju, ten pierwszy wyjdzie za mąż. Tyle że w moim przypadku to się akurat nie sprawdziło.

Lubiłam też robić serce, na którym pisałam imiona chłopców, a potem wbijałam igłę w odwrócone serce wróżąc, jak będzie miał na imię mój chłopak. Wróżyłam też z koleżankami wkładając pod kubki różne przedmioty – obrączkę, monetę i koniczynkę lub coś co przynosi szczęście – to była wróżba na nadchodzący rok.
Wróżby lubię nie tylko w Andrzejki – moja mama lubi stawiać pasjanse i kiedy mam słabszy dzień idę do mamy. Ona stawia mi pasjansa, jeśli akurat jest na to właściwy dzień. Muszę powiedzieć, że to mi się często sprawdza.
W tym roku będę wróżyć z mamą – dziś wybieram się do niej, a jutro idę z koleżankami na imprezę andrzejkową.

Ogólnie jestem bardzo przesądna. Jeśli drogę przebiegnie mi czarny kot, to wracam. Na imprezach andrzejkowych chętnie chodzę do wróżek.
Jestem też w bardzo dobrym kontakcie z wróżbitą Andrzejem, który rok temu wywróżył mi kołyskę na 2019 rok.

Wróżb nie traktuję w 100 procentach poważnie. Podchodzę do nich z pewnym przymrużeniem oka, ale wierzę, że coś jest na rzeczy, że coś w tym jednak jest.

Eliza Gwiazda

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

Oczywiście, że będę świętować. Ja celebruję wszystkie polskie zwyczaje, uwielbiam pielęgnować tradycję i przekazywać ją kolejnemu pokoleniu. A ponieważ dziś wiele kobiet układa sobie życie na nowo po rozwodzie, w związku z tym możemy ponownie bawić się wróżby andrzejkowe, które są w większości związane z przepowiadaniem przyszłości w związku.

Z andrzejkowych wróżb szczególnie lubię przeplatanie butów – zdejmujemy buty i sprawdzmy, który z nich pierwszy wyjdzie za próg domu, właścicielka tego bucika pierwsza wyjdzie za mąż.

Oprócz tego będę lała wosk z córeczkami – jedna z nich ma już upatrzoną drugą połówkę i będzie sprawdzać, czy dobrze wybrała.

Ola Ciupa

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

– Oczywiście, ze obchodzę Andrzejki! Co roku jest to dla mnie świetna zabawa w gronie przyjaciół. Moja ulubiona jest wróżba z butów! Dzięki tej wróżbie można sprawdzić, która z panien biorących udział w zabawie pierwsza wyjdzie za mąż. Buty należy ustawić wzdłuż ściany w stronę drzwi. Następnie trzeba przekładać buty w kierunku progu. Wierzy się, że dziewczyna, której but jako pierwszy go dotknie, jako pierwsza zmieni stan cywilny. A jako, ze większość moich przyjaciółek jak i ja jesteśmy pannami to ta wróżba jest dla nas najbardziej ekscytująca ale oczywiście traktujemy to z przymrużeniem oka:)

Dominika Zasiewska

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

Jestem na maxa przesądna, ale andrzejki obchodziłam tylko jako dziecko lejąc wosk przez dziurkę od klucza. A w tym roku andrzejki spędzę w pracy wiec ten dzień nie będzie się niczym różnił od innych.

Karolina Emus

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

Ja wierze we wróżby jak najbardziej, ale raczej ulubionej nie mam. Za czasów dziecięcych pamiętam jak z kuzynostwem rzucaliśmy obierkami z jabłek, laliśmy gorący wosk przez dziurkę od klucza. W ostatnich latach nie uczestniczyłam w żadnych specjalnych imprezach Andrzejkowych

William i Harry POKŁÓCILI się. Poszło o Meghan

Honorata Skarbek

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

Tegoroczne Andrzejki spędzam świętując premierę mojego niego teledysku, który już dzisiaj pojawi się online o godzinie 16:00, poza tym nigdy nie celebruje tego zwyczaju.

Paula Tumala

Tylko u nas: gwiazdy mówią o andrzejkach i wróżbach

Świętowałam raczej jako dziecko. Wtedy moją ulubioną wróżbą było lanie wosku – w tym była jakaś magia i te przeróżne formy które powstawały – przy ich interpretacji była największa zabawa.

A Wy jak spędzicie andrzejkową noc?