Wczoraj przybliżyliśmy Wam nieco sylwetki trzech pierwszych uczestniczek 2. edycji Top Model. Dziś kolejne trzy dziewczyny (cytujemy za oficjalną stroną programu topmodel.tvn).

Karolina Henning

\"\"

\"\"

Ambicje:
Mam nadzieję, że po programie otworzą się przede mną drzwi do spełnienia marzeń, że zostanę zauważona. Sądzę, że mam dużo do zaoferowania. Bardzo chciałabym zostać modelką, która pracuje na największych wybiegach dla najlepszych projektantów oraz mieć sesje z najwybitniejszymi fotografami.

Hobby:
Lubię rysować. Kiedyś rysowałam o wiele więcej, ostatnio trochę mniej, ale to raczej jest spowodowane brakiem wolnego czasu. Dawniej lubiłam odrywać się w ten sposób od rzeczywistości i od moich problemów.

O kompleksach:
To dzięki udziałowi w wyborach miss i pokazach stałam się bardziej pewna siebie i zdobyłam większą łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Ten pogląd według mnie jest mitem. Prawie wszystkie kobiety mają jakieś kompleksy, bez względu na to, czy są grube, chude, ładne,brzydkie, bogate czy biedne. Wiadomo, na początku bałam się kontaktu z osobami, których nie znam. Bałam się krytyki, wstydziłam się wszystkiego, nie podobało mi się moje ciało oraz twarz, jednak to się zmieniło. Krytyka mnie buduje.

O krytyce:
Jeżeli krytyka jest prawdziwa, to ją przyjmuję i staram się poprawić błędy. Jeżeli natomiast ktoś mi wmawia nieprawdę lub ocenia mnie po czymkolwiek, to mnie to wkurza i boli. Nie lubię, gdy ktoś osądza po pozorach.

Olga Kaczyńska

\"\"

\"\"

O życiu w obecności kamer:
Z obecnością kamer nie mam żadnego problemu, nie należę do osób nieśmiałych, czy takich, które się zbytnio przejmują opinią innych. Do wszystkiego podchodzę z dystansem, na luzie. Taka już jestem.

Krytyka:
Ostatnio zostałam pochwalona za to, że posiadam duży dystans do siebie i dzięki temu przetrwam wszystko. Nie mam z tym najmniejszego problemu.

Marzenia i plany:
Moim celem jest dojście do finału, bardzo bym tego chciała. Właśnie napisałam maturę, teraz zrobię sobie rok przerwy przed studiami, żeby spróbować sił w modelingu. Przez trzy lata liceum marzyłam o studiowaniu medycyny, teraz myślę o aktorstwie. Jestem otwarta na nowe rzeczy. Studia owszem, ale dopiero za rok.

Joanna Kudzbalska

\"\"

\"\"

Skąd pomysł na udział w show?
Gdy miałam 13 lat dostałam pierwsze propozycję pracy w modelingu, za każdym razem rezygnowałam. Ostatnia dwa lata były dla mnie całkowitą przerwą od modelingu, i patrząc na pokazy mody, oglądając prasę znowu zapragnęłam znaleźć się w tym biznesie. Pomyślałam: dlaczego nie? Był to już dla mnie ostatni dzwonek, prawdopodobnie gdyby nie udało mi się dostać do programu, byłaby to moja ostatnia próba.

Oczekiwania:
Oczekuję, że uda mi się znaleźć pracę jako profesjonalna modelka. W Polsce program \”Top Model. Zostań modelką\” jest popularny i mam nadzieję, że mi on pomoże. Jeżeli chodzi o rynek międzynarodowy, zdaję sobie sprawę, że ważniejsze jest moje portfolio. Myślę, że udział w programie ułatwi mi pracę w tym zawodzie.

Pasje:
kończyłam pierwszy rok studiów i mimo wszystko chciałabym je kontynuować. Jeżeli moja przygoda z modelingiem nie zaowocuje niczym konkretnym, wiem, że mam co robić i do czego wracać. Byłabym dużą ryzykantką, gdybym powiedziała, że to jedyna ścieżka, jaką obrałam. Zwłaszcza, że studiuję medycynę, co także wymaga czasu, wysiłku i dużej uwagi. Zarówno medycyna jak i modeling są dla mnie bardzo ważne.

Rady dla kandydatek na modelki:
Należy intensywnie ćwiczyć pozowanie i mimikę twarzy. Niezbędna jest pewność siebie przed kamerą. Ja nie należę do osób, które są bardzo pewne siebie i dlatego wiem, jak ważna jest ta cecha. Ciągle nad tym pracuję. Trzymanie głowy wysoko! Wszystko oczywiście z umiarem i w granicach dobrego smaku.