W wakacje stacja TVN postanowiła wziąć przykład z Edwarda Miszczaka i zdecydowała się na czystki w kadrach prowadzących. Na pierwszy ogień wzięto program śniadaniowy „Dzień dobry TVN”, z którego odpadło aż pięć znanych nazwisk dotychczasowych prowadzących: Małgorzaty Rozenek-Majdan, Agnieszki Woźniak-Starak, Małgorzaty Ohme, Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika.

Następnie stacja zaczęła prowadzić castingi z pomocą których miała wyłonić kolejne pary prowadzących. W wakacyjnym wydaniu DDTVN mogli wykazać się między innymi Anna Senkara i Robert Stockinger, Mateusz Hładki i Gabi Drzewiecka oraz Krzysztof Skórzyński i Ewa Drzyzga.

Jednocześnie kilka tygodni temu media obiegła wieść o wytypowaniu Huberta Urbańskiego na jednego z prowadzących program. Teraz okazuje się, że nic z tego!

Zmiany w redakcji DDTVN. Prezenterka pożegnała się ze stacją

Hubert Urbański w ostatniej chwili zrezygnował z prowadzenia „Dzień dobry TVN”

Jeden z pracowników TVN w rozmowie ze Światem Gwiazd zdradził, że do współpracy z Urbańskim nie dojdzie, a dziennikarz zrezygnował w ostatniej chwili, stawiając tym samym stację w trudnej sytuacji:

Hubert Urbański zrezygnował z prowadzenia „Dzień dobry TVN”, i to tuż przed startem programu. Miał prowadzić poranne pasmo razem z Dagmarą Kaczmarek–Szałkow z TVN24. I nagle zrezygnował. Uznał, że program na żywo jest jednak nie dla niego, chyba obawiał się, że sobie nie poradzi. Teraz TVN ma ogromny problem, szefowa Lidia Kazen jest mocno zawiedziona, przecież informacja o tym, że Hubert będzie prowadzącym „Dzień Dobry TVN” już się przedostała do mediów.

Jednocześnie pojawiły się spekulacje, czy w ramach „odwetu” stacja nie odbierze mu jego programu, który prowadzi od lat – „Milionerów”:

Urbański postawił stację w trudnej sytuacji, pojawiły się wręcz plotki, że w tej sytuacji straci „Milionerów”. Ale aż takiej afery nie będzie. Hubert jest twarzą tego programu, ludzie są do niego przyzwyczajeni, więc zostanie. Ale nie wiadomo, co teraz z „Dzień dobry TVN” i Dagmarą. Z Hubertem byli przecież już po próbach kamerowych.

Ogłoszono nową prowadzącą DDTVN. Fani… zachwyceni! Tym razem zmiana na plus?

Ujawniono cztery nowe nazwiska prowadzących DDTVN

I chociaż nie zobaczymy Huberta Urbańskiego w DDTVN, Świat Gwiazd dotarł do czterech nowych nazwisk dziennikarzy, którzy przeszli casting i zostaną nowymi prowadzącymi. Jak jednak podkreślono, zobaczymy ich dopiero w przyszłym roku:

Testy wciąż trwają. Stacji zależy na znalezieniu jak najlepszych kandydatów, dlatego nie ulegają presji czasu. Nowi prowadzący przedstawieni zostaną najprawdopodobniej w wiosennej ramówce. Po tym, jak z prowadzenia „Dzień dobry TVN” zrezygnował Hubert Urbański, byliśmy w trudnej sytuacji. Produkcja zrobiła burzę mózgów, kogo zaprosić na castingi.

Jak zdradziło źródło, ostatecznie wybrano Dagmarę Kaczmarek-Szałkow, Sandrę Hajduk, Piotra Kędzierskiego i Mikołaja Komara:

Zapadła decyzja, że Dagmara Kaczmarek-Szałkow zostaje, bo świetnie wypadła na próbach kamerowych, ma poza tym ogromne doświadczenie w prowadzeniu programu na żywo w TVN24, nie chcieliśmy jej stracić.  Zatem została zaproszona casting plus Sandra Hajduk, Piotr Kędzierski i Mikołaj Komar. Teraz trwają próby kamerowe tych gwiazd w różnych konfiguracjach. Chodzi o to, by tak dobrać pary, by była między nimi chemia i by wzbudzili sympatię widzów.

Pracownik stacji między słowami zdradził też, że widzowie nie polubili Małgorzaty Rozenek jako prowadzącej, co ostatecznie zadecydowało o usunięciu jej z tego stanowiska:

Redakcja nie chce popełnić błędu jak z Małgorzatą Rozenek-Majdan, której widzowie nie polubili w tej roli. Na razie wszyscy czworo wypadają dobrze, na luzie, bez spięcia i przede wszystkim naturalnie. Jest szansa, że będą nowymi gospodarzami porannego pasma.

Agnieszka Woźniak-Starak o swoim zwolnieniu z DDTVN: „To było zaskoczenie”

scena z: Dagmara Kaczmarek-Szałkow, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Sandra Hajduk, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Piotr Kędzierski, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Mikołaj Komar, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

pasekkozak