Rita Moreno 11 grudnia skończy 90 lat i jest pierwszą latynoską zdobywczynią Oscara za aktorstwo. A w związku z planowaną premierą najnowszego filmu Stevena Spielberga „West Side Story”, aktorka pojawiła się ostatnio kilkukrotnie w telewizji. To właśnie za rolę drugoplanową w tym musicalu aktorka zdobyła Nagrodę Akademii w 1962 roku.

Patrząc na to zdjęcie, możecie mieć pewność, że teoria spiskowa się potwierdza

Romansowała z Elvisem i Marolnem?

Jedno z wyznań gwiazdy rozbawiło widzów. Rita Moreno wyznała, że znalazła doskonały sposób, aby odpłacić się Marlonowi Brando za jego zdrady podczas ich 8-letniego związku. Zdobywczyni Oscara w słynnym show The View została zapytana o to, czy naprawdę Brando „nieustannie” ją zdradzał podczas ich związku.

Znalazłam bieliznę w jego domu i, oczywiście, miałam złamane serce. Wróciłam do siebie we łzach – naprawdę, byłam naiwna i też byłam zła, po prostu wściekła […] Następnego dnia dzwoni telefon i słyszę >Panna Moreno?< odpowiedziałam: 'Uh, tak?’, >Tu pułkownik Parker, moim klientem jest Elvis Presley. Elvis zauważył cię w studiach 20th Century Fox i spodobało mu się to, co zobaczył – powiedziała Moreno.

Powiedziałam >Och?<, a on odpowiedział >I bardzo chciałby się z tobą spotkać. Chciałbyś go poznać?<, gwiazda „West Side Story” kontynuowała, dodając: >Pomyślałam o tych majtkach i powiedziałam: Tak, z chęcią!

Ten młody hollywoodzki amant zagra Elvisa Presley’a

Życie, kariera i burzliwe relacje aktorki z Marlonem Brando zostały szczegółowo opisane w dokumencie „Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It”, który zadebiutował na festiwalu Sundance w 2021 roku na początku tego roku. Film dokumentalny jest teraz dostępny na Netflix.

Moreno powiedziała, że „umawiała się z [Elvisem] kilka razy” i uważała go za „słodkiego, ale nudnego”.  Aktorka powiedziała, że Elvis Presley, „był słodki, ale był chłopcem ze wsi. W każdym razie, kiedy [Brando] się dowiedział, nie trwało to długo. Zaczął rzucać krzesłami. Był taki zły. To było cudowne!.A ja po prostu siedziałam tam, jak on rzucał krzesłami – dodała aktorka.

Fot. RW/MPI / Capital pictures / Forum

Elvis Presley Fot. FIA / Rue des Archives / Forum